Moto3: Дани Кент с втора полпозишън за сезона

Пилотът на Leopard Racing Дани Кент завъртя най-бързата обиколка, правена някога с байк от Moto3 на пистата Муджело и спечели втората си полпозишън за този сезон.
Британецът постигна 1:56.615, като счупи рекорда за първа позиция на Алекс Ринс от миналата година – 1:56.999. Съотборникът на Кент – Хироко Оно изостана на 0.289 сек и е единственият пилот, който бе под 0,7 сек. след лидера в шампионата. Японецът за първи път в кариерата си стартира от първа редица.
Победителят от Льо Ман Романо Фенати изостана на 0.704 сек. и е 3-и, но на първа редица за своя тим Sky Racing Team VR46 KTM. На втора редица начело е пилотът на Red Bull KTM Ajo Карел Ханика, на 0.714 сек. – 4-и. Местният пилот Николо Антонели остана на 0.718 и ще стартира 5-и за Ongetta-Rivacold Honda, а Якуб Корнфейл (Drive M7 SIC) е 6-и на 0.751 сек.
Италианското трио Енеа Бастианини (Gresini Racing Team Moto3), Франческо Баная (Mapfre Team Mahindra) и Андреа Локатели (Gresini Racing Team Moto3) за съответно 7-и, 8-и и 9-и на трета редица. Топ 10 оформи Исак Винялес Isaac (Husqvarna Factory Laglisse). Фабио Куартараро ще стартира от 13-о място, след като катастрофира 6 минути преди края на сесията.