Moto3: Четвърта полпозишън за Антонели

Николо Антонели спечели първа позиция за утрешното състезание в клас Moto3 на пистата Льо Ман за Гран При на Франция. Втори стана Брад Биндер, а трети – новакът Арон Канет.
Трима различни пилоти оглавиха класирането на трите тренировъчни сесии в Льо Ман. Така преди квалификацията нямаше изявен фаворит. Температурата на асфалта бе 27 градуса. Още в началото на сесията пилотите започнаха да карат на лимита и това им изигра лоша шега. Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) бе един от многото, които излетяха от трасето. Той напусна пистата на завой 10. За Биндер сериозни конкуренти за най-бързите обиколки бяха Арон Канет (Estrella Galicia 0,0) и Николо Булега (Sky Racing Team VR46), които се целеха в най-добрите времена. В края на сесията Булега направи хайсайд на изхода на завой 4 и падна, а когато стана държеше лявата си китка. За късмет, той не бе контузен. В края на сесията Николо Антонели (Ongetta-Rivacold Honda) спечели първа позиция с време в последната си обиколка 1:42.756. Това бе 4-а първа позиция в кариерата му. От неговите предишни първи позиции, той е печелил само в Чехия през 2015 г. и това бе първата му победа в шампионата. Само на 0.067 сек. след него бе Биндер. Южноафриканецът направи страхотно каране на Херес и сега със сигурност ще се бори за победа от първа редица. За първи път в своята кариера в Moto3 Арон Канет ще тръгне от първа редица. Испанецът, който миналата година спечели състезанието в Льо Ман от юношеския шампионат FIM CEV Repsol Moto3, сега остана само на 0.069 сек. от времето за първа позиция на Антонели и само на 2 хилядни от Биндер.
Съотборникът на Канет – Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) ще стартира 4-и, а пети остана Романо Фенати (Sky Racing Team VR46). Въпреки катастрофата си, Булега остана на 6-о място на 0,132 сек. Топ 10 допълниха Хуанфран Гевара (RBA Racing Team), Фабио Куратараро (Leopard Racing), Хайрул Идам Пави (Honda Team Asia) и Фабио ди Джанантонио (Gresini Racing Moto3). В първата десетка четирима са новаци.