Moto3: Брад Биндер спечели последния си старт в малкия клас

Световният шампион Брад Биндер спечели победата в последното си състезание като пилот в клас Moto3. Това бе 7-ата победа за шампиона през този сезон, о догодина ще го видим в клас Moto2.
Пилотът на Red Bull KTM Ajo победи, като бе на 22-о място в началото на състезанието. Втори стана Хуан Мир (Leopard Racing), който още веднъж стъпи на подиума и спечели  титлата Новак на годината. Трети стана пилотът на Sky Racing Team VR46 Андреа Миньо.
Четвърти финишира Енеа Бастианини (Gresini Racing Moto3), следван от съотборника си Фабио ди Джанантонио. Шести се класира Хуанфран Гевара (RBA Racing Team), който изпревари Якуб Корнфейл, който подписа отново с Drive M7 SIC Racing. Топ 120 оформиха Филип Йотъл (Schedl GP Racing), Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) и,Хорхе Мартин (Pull&Bear Aspar Mahindra).