Moto3: Биндер печели на Мизано след дуел с Бастианини

Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) укрепи лидерските си позиции в класирането на Moto3, след като спечели победата на Мизано след епичен дуел с Енеа Бастианини (Gresini Racing Mto3). Подиумът допълни пилотът на Leopard Racing Хуан Мир, след като направи страхотно каране от 16-о място на старт.
Битката между стартиралия от първа позиция Биндер и Бастианини на пистата, носеща името на Марко Симончели, започна още в началото. Към тях се присъедини и потеглилия от втора редица Якуб Корнфейл (Drive M7 SIC Racing) и дори го изпревари. Но южноафриканецът си върна позицията, а Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) и съотборникът му Арон Канет се придвижиха в челната група, заедно с изгубилия първоначално позиции Николо Булега (Sky Racing Team VR46).
Италианецът от екипа на Валентино Роси – VR46, се прикрепи към вече започналите битка помежду си Биндер и Бастианини. Хуан Мир направи страхотен рейд, за да се приобщи към лидерската група. Наваро загуби контрол на задницата на мотоциклета си на завой 14 и почти загуби шансове да се бори за титлата. 10 обиколки преди края Биндер и Бастинанини продължаваха настървения си дуел, а зад тях друга двойка водеше битка – Мир и Булега.
В началото на последната обиколка отпред бе Бастианини, след като няколко обиколки преди това бе изпреварил Биндер. Последният обаче направи страхотен финален натиск и взе правилната траектория. Докато Бастианини бе от външната страна на последния завой. Така Биндер стана първи, а след него финишираха Енеа Бастианини и Хуан Мир.  След като Наваро не финишира, а Франческо Баная (Gaviota Mahindra Aspar), който също може да обърка сметките на Биндер, финишира едва 21-и. Южноафриканецът има 106 т. преднина преди старта в Арагон. С подиума си Бастианини излезе на второ място в шампионата. Ако Биндер си тръгне от Арагон с повече от 100 т. преднина, той вече е грабнал шампионската корона с 2 ръце.
Четвърти завърши Николо Булега, следван от Якуб Карнфейл и Андреа Локатели (Leopard Racing).  Топ 10 оформиха Арон Канет (Estrella Galicia 0,0), Филип Йотъл (Schedl GP Racing), Хироки Оно (Honda Team Asia) и Фабио ди Джанантонио (Gresini Racing Moto3).