Moto3: Биндер печели чиста победа в Англия

Пилотът от Южна Африка Брад Биндер сечели чиста победа на пистата Силвърстоун за Гран При на Великобритания.
След като повреме на Warm Up сесията на MotoGP валя, за старта на  Moto3 дъждът спря. Беше обаче студено и облъчно. Франческо Баная (PULL&BEAR Aspar Mahindra) направи добър старт за първи път от полпозишън, а веднага след това Енеа Бастианини (Gresini Racing Moto3) започна дуел с него. Към лидерската група постепенно от 18-а позиция се доближи Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) и стана 3-и. Още един пилот направи страхотен рейд от дъното на решетката – Стефано Манци от Mahindra Racing – от 34-а на 11-а позииция. Николо Булега бе последният пилот, който се прикрепи към водещата група.
В последните няколко обиколки настъпи традиционния хаос и клрасическа битка в Moto3. На първо и второ място бяха пилотите на Red Bull KTM Ajo, но ги раздели Баная. Брад Биндер спечели победата и увеличи преднината си във временното класиране като сега има 204 т. а на 86 след него е Наваро със 118, който отпадна от състезанието. Втори финишира Баная, който донесе още един подиум за мотоциклет на Mahindra, а след него бе съотборника на Биндер – Бо Берндснайдер. С подиума на Баная бе отпразнувана Гран При №100 за Mahindra. Берндшнайдер взе първия си подиум. Той е първи и за хорандски пилот от Ассен 1994 г.
Извън подиума се нанизаха все италианци. Манци зае 4-о място, пред сънародника си Николо Булега, въпреки инцидента с Наваро. След тях бе Фабио Ди Джанантонио (Gresini Racing Moto3) – 6-и. Топ 10 допълниха Николо Антонели (Ongetta-Rivacold), съотборника му Енеа Бастинанини, Арон Канет (Estrella Galicia 0,0), Хуан Мир (Leopard Racing) и Хорхе Мартин (PULL&BEAR Aspar Mahindra).