Moto2: Зарко на една ръка от титлата

Йохан Зарко спечели 6-ата си победа за сезона ши увеличи преднината си на 93 т., като така почти докосва световната титла. На подиума в клас за Гран При на Сан Марино му асистираха Тито Рабат и Такаки Накагами.
На пистата Мизано пилотът на Ajo Motorsport Зарко, спечели предимство заради ранната катастрофа на Доминик Агеретер (Technomag Racing Interwetten) и Алекс Ринс a (Paginas Amarillas HP 40). Двамата водеха битка за лидерската позиция, а Зарко се възползва, за да спечели 7-ата победа в кариерата си. Така Зарко се изравни по брой на победи с Оливие Жак, Арно Венсан и Кристиан Шарон в листата на най-успешните френски мотоциклетни пилоти за всички времена. Това бе 12-и пореден подиум за сезона на Зарко и той може да спечели титлата още в Мотеги.
Пилотът на EG 0,0 Marc VDS и световен шампион Тито Рабат направи лош старт и това го прати на 8-о място в края на първата обиколка, и в края на състезанието той взе 7-ия си подиум засезона. Преднината на Зарко през Рабат е огромна – 3.850 сек след Зарко. Такаки Накагами (Idemitsu Honda Team Asia) бе 3-и, на 5.388 сек. след като използва средномека гума отзад и загуби драматично сцепление в края на състезанието. Така японският пилот спечели първият си подиум след Мизано 2013 г. и 6-и в кариерата си в Гран При.
Пилотът на Forward Racing Симоне Корси фенешира на 7.058 сек. 4-и пред Хулиан Симон, който бе на 9.225 сек. с мотоциклета на QMMF Racing Speed Up. Йонас Фолгер (AGR Team) също бе със медиум гума отзад и финишира на 6-и, на 10.466 сек. след победителя. Лоренсо Балдасари (Forward Racing) който кара с навехнато дясно рамо бе 7-и, а Сандро Кортезе (Dynavolt Intact GP), Луис Салом (Paginas Amarillas HP40) и Томас Люти (Derendinger Racing Interwetten) оформиха топ 10.