Moto2: Великолепна победа на Рабат на Силвърстоун

Рабат спечели успеха си в последната обиколка, като направи брилянтно каране от 4-а позиция на стартовата решетка. Той успя да се закрепи в лидерската група и ида изпревари лидерът до този момент Калио в последния етап на състезанието, като така спечели максимум точки. Калио бе сериозно предизвикателство за испанския си колега, но отстъпи на финала само с 0.063 сек., а Винялес отново показа таланта си, като финишира само на 0.14 сек. от Рабат.
Стартиралия от първа позиция Йохан Зарко (AirAsia Caterham Moto Racing) финишира 4-и на 2.571 сек. от победителя, а след него – 5-и и 6-и бяха Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2) и Франко Морбидели (Italtrans Racing Team). Топ тен оформиха домакина Сам Лоус (Speed Up), Хафиз Сихарин (Petronas Raceline Malaysia), Матия Пасини (NGM Forward Racing) и Аклес Понс (AGR Team).
В началото на състезанието катастрофира Доминик Агеретер (Technomag carXpert), който докосна задното колело на Винялес и влезе в чакъла. Швейцарецът финишира 21-и. Дебютантът Дакота Мамола – син на легендарния пилот Ранди Мамола, който за първи път участва в Гран При с мотоциклет на Mapfre Aspar Team Moto2 спря с технически проблем. Въпреки това, той отново излезе на пистата за да трупа опит. Ксавие Симеон (Federal Oil Gresini Moto2) катастрофира в средата на състезанието и не можа да вземе точки на рождения си ден. На 13-ата обиколка Йонас Фолгер (AGR Team) направи грешка на 16-ия завой се хлъзна и помете Симоне Корси (NGM Forward Racing) със него .
50-годишният ветеран Джеръми Макуилямс стартира с уаилдкард и с байка Brough Superior Racing. Въпреки че си счупи носа на тренировките в събота, той завърши състезанието на предпоследно 29-о място.