Moto2: Триумф на Калио в Льо Ман

Калио стартира перфектно от 4-а позиция, като започна преследване на лидера в началото Корси. Мика го изпревари 8 обиколки преди края. Така за Корси остана утешителното второ място, като бе на 1 секунда след победителя, а лидера в шампионата – Тито Рабат стана 3-и.
Младият испанец и новак Маверик Винялес (Pons HP 40) и Луис Салом (Pons HP 40) имаха намерение да стъпят на подиума, но останаха 4-и и 5-и съответно. Още един дебютант в средния клас – Йонас Фолгер (AGR Team) стана 6-и,у след като стартира от първа позиция. Доминик Агеретер (Technomag carXpert), Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2), Савм Лоус (Speed Up) и Франко Морбидели (Italtrans Racing Team) оформиха десетката.
Катастрофираха Аксел Понс (AGR Team), Aлекс де Анджелис (Tasca Racing Moto2), Тецуя Нагашима (Teluru Team JiR Webike), Хулиан Симон и (Italtrans Racing Team) и Хавиер Симеон (Federal Oil Gresini Moto2). През своите фенове се издъниха с падания и  Луи Роси (SAG Team) и Йохан Зарко (AirAsia Caterham Moto Racing).