Moto2: Торес празнува първа победа в кариерата си

Симоне Корси победи Пол Еспаргаро за второто място, а лидерът в шампионата Скот рединг завърши 7-и, докато Хавиер симеон стана 9-и от първа позиция.
В събота Торес бе близо до победата над Симеон, който спечелби първата си полпозишън в кариерата си за Desguaces La Torre Maptaq. Торес (Aspar Team Moto2) стартира втори, докато Еспаргаро (Tuenti HP 40) веднага се възползва и поведе. Така бе до 19-ата обиколка, когато на Sachsen Kurve Торсе го атакува и излезе начело. След това и Симоне Корси успя да мине пред Еспаргаро на последната обиколка в битка  за второ място. Въпреки че загуби толкова позиции, Еспаргаро бе с 4 места пред Рединг.
Четвъртото място бе за пилота на Italtrans Racing Team Хулиан Симон, следван от Алекс де Анжелис, който няколко пъти финишира на подиума в това състезание. След него бе Том Люти (Interwetten Paddock Moto2 Racing) и лидера в шампионата Рединг, който постигна най-лошия си резултат. Стартиралият от първа позиция Симеон бе на 12.8 сек. след лидера.
Шестима пилоти не стигнаха до финала – Дани Кент (Tech 3), Алекс Маринтеларена (TargoBank Motorsport), Кайл Смит (Blusens Avintia), Марсел Шрьотер (Desguaces La Torre SAG), Роман Рамос (Argiñano & Gines Racing) и съотборника на Торес – Жорди Терол, който катастрофира.
Така през лятната пауза Рединг води със 143 т., следван от Еспаргаро 120, който намали разликата от 30 на 23 т. За първи път тази годна три различни марки шасита в Moto2 – Suter, Speed Up и Kalex бяха на подиума.