Moto2: Победа на Яноне

За Андреа Яноне това е първа победа и първи подиум от състезанието в Херес насам. 22-годишният пилот пресече финала пред Маркес (Team CatalunyaCaixa Repsol) и лидерът в класирането Брадъл (Viessmann Kiefer Racing), а четвърти стана Алекс де Анжелис (JiR Moto2). Това бяха и пилотите, които се бориха за подиума по време на цялата дистанция.
Брадъл поведе след старта в първия завой, а Маркес и Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2) бяха съвсем близо. В третата обиколка Брадъл, заедно с Де Анжелис, Яноне и Маркес оформиха лидерското каре. Яноне изпревари германеца на 13-ата обиколка. Три тура преди края, четиримата пилоти бяха много близо един до друг и си разменяха местата. Яноне изпревари Маркес в последната обиколка и спечели състезанието. Този успех изпрати италианеца от 7-о на 4-о място във временното класиране. Четвъртото място на Де Анжелис пък го изпрати трети в класирането.
Пети стана Люти, следван от Алекс Еспаргаро (Pons HP 40), Естев Рабат (Blusens-STX), Доминик Агеретер (Technomag-CIP), Симоне Корси (Ioda Racing Project) и Кенан Софоглу (Technomag-CIP), които оформиха първата десетка.
От състезанието отпаднаха Ранди Круменахер (GP Team Switzerland Kiefer Racing), Кармело Моралес (Desguaces La Torre G22) и Брадли Смит (Tech 3 Racing), а Жул Клузел (Forward Racing) и Макс Нойкирхнер (MZ Racing) катастрофираха.