Moto2: Пасини първи, четирима в една десета

Матия Пасини (Italtrans Racing) ще стартира от първа позиция в клас Moto2 за Гран При на Чехия утре. Италианският ветеран победи пилотът на Red Bull KTM Ajo Мигел Оливейра и ще бъде начело на решетката за първи път от 2007 г. насам.
След близо 10 години, Матия Пасини направи най-бързата обиколка на пистата – 2:02,611 в началото на сесията и успя да задържи първата позиция до края. Така отбеляза своя старт №200 със старт от първа позиция. Нървите четирима пилоти са събраха в една десета. Втория Оливейра остана на 0,032 сек., а трети бе лидерът във временното класиране на шампионата Франко Морбидели (EG 0,0 Marc VDS), който бе на 0,050 от Пасини и на 0,018 от втория.
На втора редица с 4-о време остана Франческо Баная (Sky Racing Team VR46), като бе на 0,075 сек. от Пасини. До него се наредиха новакът Хорхе Наваро (Federal Oil Gresini Moto2) и най-бързият във FP3 Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS). Шампионът в Moto3 за 2014 г. се възстанови от контузиите, получени по време на състезанието в Заксенринг.
Лука Марини (Forward Racing) стана 7-и и е начело на трета редица пред Сандро Кортезе (Dynavolt Intact GP) и пилотът на Speed Up Racing Симоне Корси. Корси е разследван за инцидент с Доминик Агеретер (Kiefer Racing) по време на сесията, като след контакт изхвърли швейцарският пилот. Топ 10 оформи шампионът в Moto3 за 2016 г. Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo), който също имаше проблем с контузии в първата половина на сезона и по време на лятната пауза направи успешна операция. До него на 4-а редица ще бъде Фабио Куартараро (Pons HP 40), който е пред кандидата за шампион Том Люти (CarXpert Interwetten).