Moto2: Първи триумф на Алекс Ринс

Алекс Ринс спечели първата си победа в клас Moto2, докато Йохан Зарко увеличи преднината си в класирането за шампионата, след като стана втори. Трети бе Франко Морбидели.
Новакът в класа и пилот на Paginas Amarillas HP40 Алекс Ринс спечели победата в Moto2 с 0,482 сек. пред звездата на Ajo Motorsports и лидер във временното класиране Йохан Зарко, а Франко Морбидели (Italtrans Racing Kalex) остана на 0.888 сек. в едно от най-напрегнатите състезания за сезона.
И това състезание бе обявено за мокро, въпреки че много състезатели заложиха на сликовете. Надпреварата започна с невероятно битка в челото между Ринс, световния шампион Тито Рабат, Зарко и Доминик Агеретер (Technomag Racing Interwetten). Всеки от тях бе лидер, като изпреварванията в колоната приличаха повече на състезание от клас Moto3. Ринс изкова победата си в предпоследната обиколка, след като Зарко отвори повече един от завоите, като не даде възможност на Агеретер да атакува челото. Така Ринс финишира с близо половин секунда пред Зарко и спечели 9-ата си победа – 8 в Moto3 и първа в Moto2. Морбидели изпревари Агеретер и спечели първия си подиум в кариерата.
Агеретер, който е окрилен от първия си подиум в състезанието за издръжливост – 8 часа на Сузука се размина с подиума, като изостана на 0.406 сек. и стана 4-и. Рабат остана на 2.963 сек., като направи дуел с Морбидели и още има лоши спомени от последния завой на Заксенринг, когато катастрофира. Шести стана Томас Люти (Derendinger Racing Interwetten), а 7-и бе Аксел Понс (AGR Teams), който катастрофира на Warm Up сесията. Ксавие Симеон (Federal Oil Gresini Moto2), Такаки Накагами (Idemitsu Honda Team Asia) и Алекс Маркес (Paginas Amarillas HP40) оформиха топ 10.
Сега Зарко води със 199 т. и увеличи преднината си на 71 т. във временното класиране пред Ринс, който стана втори със 128 т. и Рабат със 125 т.