Moto2: Мартин взе първа победа в дома на КТМ

Пилотът на Red Bull KTM Ajo Хорхе Мартин спечели дебютната си победа в клас Moto2. Той финишира първи в съкратеното състезание за Гран при на Австрия на пистата Ред Бул Ринг.
Състезанието бе съкратено на 13 обиколки заради катастрофа на четирима пилоти. В него бяха замесени предишният лидер в шампионата Енеа Бастианини (Italtrans Racing) и Хафиз Сиахрин (Inde Aspar Team). Мартин бе асистиран на подиума от новия водач в класирането Лука Марини (SKY Racing Team VR46) и Марсел Шрьотер (Liqui Moly Intact GP).

Мартин взе холшота. Стартиралият от първа позиция реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG Team) бе втори, но отстъпи място на Шрьотер на завой 3.

Бастианини бе 5-и, когато на 5-ата обиколка направи хайсайд на излизането от завой 1. Той остава байка си в средата на пистата. Пилотите го заобикаляха отляво или отдясно. Заради движещ се пред него мотор, Сиахрин не видя машината и удари падналия мотор. Двама пилоти пострадаха още Едгар Понс (Federal Oil Gresini Moto2) и Анди Издихар (Idemitsu Honda Team Asia). За щастие бяха без контузии.

Сихарин обаче бе закаран в медицинския център. Съобщено бе, че малайзиецът няма голяма фрактура. Заради силните натъртвания на таза отиде в близката болница за допълнително изследване.

При рестарта Мартин за пореден път взе старта на Марини, който при червения флаг беше трети. Шрьотер и Безеки спореха за 3-о и 4-о място. Докато Мартин и Марини се бореха за първото място, Безеки направи грешка и отпадна от борбата за подиума. Тецута Нагашима (Red Bull KTM Ajo) катастрофира на завой 1.

Гарднър допусна грешка на завой 1 и загуби шансове за подиум. На 3-а позиция се настани Шрьотер, а 4-и бе Сам Лоус.

Мартин пресече победно финала, за да вземе първата  си победа в Moto2. Втори финишира Лука Марини.  Италианецът вече и водач в класирането със 78 т., а Безеки остана второ със 73. Мартин е с 59.  За Шрьотер остана 3-ото място
Британецът Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS) бе следван от пилота на Petronas Sprinta Racing Шави Виерге, който от 13-а позиция стана 5-и.  Лоус удържа 4-ата позиция,  а виерге финишира след него. Безеки бе доволен, че стана 6-и. Топ 10 оформиха Том Люти (Liqui Moly Intact GP), Аугусто Фернандес (EG 0,0 Marc VDS), Арон Канет (Inde Aspar Team) и Джо Робъртс (Tennor American Racing).