Moto2: Калио печели след червен флаг

Калио (Marc VDS Racing Team) успя да запази самообладание на пистата Индианаполис, след като състезанието бе спряно с червен флаг. Причината бе катастрофата на Азлан Шах (IDEMITSU Honda Team Asia), Антъни Уест (QMMF Racing Team), Матия Пасини (NGM Forward Racing) и Ранди Круменахер (IodaRacing Project). Инцидентът стана на 4-ата обиколка на завой 10 и червения флаг бе показан, защото Пасини остана да лежи след катастрофата. Това стана причина на мястото на инцидента да дойдат медицинските екипи. Пасиини обаче стана и на собствен ход отиде до медицинския център за допълнителен преглед. Мотоциклетът на Круменахер също бе разбит сериозно и той не можа да продължи след рестарта.
Състезанието бе рестартирано за 16 обиколки с оригиналните позиции на пилотите. Калио повтори страхотния си старт и поведе с повече от 2 сек. преднина. Той пресече финала на 1.38 сек. пред невероятния новак Винялес (Paginas Amarillas HP 40), а пилотът на Technomag carXpert Атеретер стана 3-и. Грешка на Тито Рабат (Marc VDS Racing Team) го отпрати от второ на 4-о място. В последните две обиколки той бе подложен на натиск от конкурентите си. С успеха си Калио вече е само на 7 т. от Рабат във временното класиране.
Симоне Корси (NGM Forward Racing) и Сандро Кортезе (Dynavolt Intact GP) станаха 5-и и 6-и, а топ 10 оформиха Хавиз Сиахрин (Petronas Raceline Malaysia), Алекс де Анжелис (Tasca Racing Moto2), Уест и Йохан Зарко (AirAsia Caterham Moto Racing) .
При рестартирането на надпреварата още на първата обиколка Томас Люти (Interwetten Paddock Moto2), Джош Херин (AirAsia Caterham Moto Racing) и Хулиан Симон (Italtrans Racing Team) катастрофираха за първия завой. Пилотите са добре, но Йонас Фолгер (AGR Team), Ксавие Симеон (Federal Oil Gresini Moto2) и Луис Салом (Paginas Amarillas HP 40), също попаднаха в инцидента, но продължиха. Симеон катастрофира няколко обиколки след това, докато Салом и Франко Морбидели (Italtrans Racing Team) се сблъскаха на 6-ата обиколка. Салом завърши 26-и, докато Морбидели не продължи.