Moto2: Фернандес печели на Силвърстоун, Алекс Маркес катастрофира

Аугусто Фернандес (FlexBox HP40) спечели втора победа в кариерата си в Moto2. Той бе най-бърз на пистата Силвърстоун за Гран При на Великобритания.  Фернандес води битка с пилота на Campetella Speed Up Хорхе Наваро, който стана втори. На подиума 3-и стъпи и  Врад Биндер (Red Bull KTM Ajo).
Първа грешка за този сезон направи лидера в шампионата Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS). Той взе холшота и поведе, но катастрофира на Брукландс и не можа да завърши. Това е втората му нула за годината. След него бе Наваро, който поведе.
В същото време Биндер започна щурм със серия от най-бързи обиколки Фернандес го преследваше. След това задната гума на Биндер се износи, а Фернандес предприе атака, за да спечели състезанието. Наваро бе след него, а трети остана Биндер. Южноафриканецът устоя на атаките на 4-ия Реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG).
Съотборникът на Гарднър – Тецуя Нагашима повтори най-доброто си класиране досега – 5-и. След него бе Фалбио ди Джанантонио (Campetella Speed Up), а 7-и стана Лоренцо Балдасари  (FlexBox HP40). Том Люти остава втори в шампионата благодарение на 8-ото си място. Топ 10 оформиха Лука Марини (SKY Racing Team VR46) и Шави Виерге (EG 0,0 Marc VDS).
Седем кръга преди края Алекс Маркес води с 35 т. Той има 181 т., а след него са трима пилоти с по 146 – Фернандес, Люти и Наваро.