Moto2: Балдасари триумфира в Лосаил с 0,026 сек.

Пилотът на Flexbox HP 40 Лоренцо Балдасари спечели победата в средния клас Moto 2 за Гран При на Катар. Той направи сериозна битка в последната обиколка Том Люти (Dynavolt Intact GP) и финишира пред него с 0,026 сек. Италианецът поведе във втората обиколка, като караше брилянтно в последния сектор на пистата.
При загасването на светлините, холшота спечели Шави Виерге (EG 0,0 Marc VDS), който се изстреля от средата на първа редица. Дебютантът Николо Булега (SKY Racing Team VR46), Икер Лекуона (American Racing KTM) и Хорхе Наваро (+Ego Speed Up) катастрофираха на първия завой, преди пилотът на Red Bull KTM Tech 3 Марко Безеки да падне на 6-ия. Балдасари изпревари брилянтно Виерге и поведе във втората обиколка.
Самият Виерге изостана 5-и, на 7-ия тур.  Каталунецът бе изпреварен от Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP), Реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG) и съотборника си от EG 0,0 Marc VDS Алекс Маркес.
Люти започна щурм от 5-о място, като подобри два пъти един след друг лекорда за обиколка, преди да задмине Маркес. После дойде ред и на австралиеца Гарднър. Пет тура преди края той задмина и Шрьотер. Така Люти се приближи до Балдарасари.
В последния сектор Балдасари предприе дефанзивно каране, за да задържи зад себе си ветеранът в средния клас Люти. И успя, макар двамата да излязоха от последния 16-и завой един до друг. Така Балдасари спечели 0.026 сек.
Гарднър стана 3-и, като изпревари Шрьотер на последната обиколка. Шрьотер обаче си върна позицията и зае последното място на подиума само с 2 хилядни от секундата, като Dynovolt Intact GP направи двоен подиум. Пилотът на Flexbox HP 40 Агусто Фернандес стана 5-и от 4-а редица на старта, като бе пред Сам Лоус (Federal Oil Gresini Moto2). Маркес стана 7-и, следван от Лука Марини (SKY Racing Team VR46) – 8-и. Топ 10 оформиха Енеа Бастианини (Italtrans Racing) и Виерге.