Moto2: Алекс Маркес в втора победа в средния клас

Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) спечели втората си победа в средния клас Moto2 в домашната си Гран При на Какалуня. Той стартира от първа позиция, поведе и никой не можа да го достигне. Това бе състезание №250 за EG 0,0 Marc VDS, а световният шампион в Moto3 за 2014 г.  печели за втори път този сезон. Ветеранът Матия Пасини (Italtrans Racing Team) отново стъпи на подиума след героичната си победа на Муджело, а третото място зае лидерът в класирането Том Люти (CarXpert Interwetten).
Четвърти финишира Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo), който донесе важни точки за новото шаси на КТМ Moto2. Лоренцо Балдасари (Forward Racing) след отпадането си в Муджело, сега финишира в топ 5. След него бе лидерът в шампионата Франко Морбидели (EG 0,0 Marc VDS), който малко преди края изпревари новака в класа Хорхе Наваро (Federal Oil Gresini Moto2). Осми стана Фабио Куартараро (Pons HP 40), а топ 10 оформиха Шави Виерге (Tech 3 Racing) и Хафиз Сиахрин (Petronas Raceline Malaysia).