Moto2: Алекс Маркес с 4-а победа за сезона

Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) спечели победата в клас Moto2 за Гран при на Германия. Той направи перфектно състезание на пистата Заксенринг и постигна 4-и успех за сезона. Това бе 7-а победа в класа и тя му помогна да излезе начело във временното класиране с 8 т. пред Том Люти (Dynavolt Intact GP), който завърши 5-и в състезанието.
Алекс Маркес ще почива спокоен през лятната пауза, след като постигна перфектна победа. На подиума му асистираха Брад Биндер (Red Bull KTM Ajo) и Марсел Шрьотер (Dynavolt Intact GP).
След старта холшота взе Шрьотер, който показва добри резултати на домашното си трасе. След него бе Икер Лекуона (American Racing KTM). Скоо лидер стана Маркес, който заедно с Лекуона станаха основни играчи в колоната. Двамата си разменяха местата.

Том Люти удари Шави Вирехе (EG 0,0 Marc VDS) и го изхвърли от пистата. За това получи наказание да направи една по-дълга обиколка.

В същото време Шрьотер и Лекуона получиха нов конкурент – Биндер. От своя страна Алекс Маркес дръпна напред с приличен аванс от близо 2 сек. Шрьотер и Лекуона започнаха дуел. Като че ли всичко бе решено, когато Лекуона падна на последния завой преди финала.
Така първи стана Алекс Маркес, следван от Биндер и Шрьотер. Четвърти стана Фабио ди Джанантонио (MB Conveyors Speed Up). След поразиите които направи и полученото наказание, той отстъпи първото място във временното класиране на Маркес.
На 6-о и 7-о място се наредиха съотборниците от FLEXBOX HP 40  Аугусто Фернандес и Лоренцо Балдасари. Осми стана Хорхе Наваро (MB Conveyors Speed Up). Топ 10 оформиха Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) и Лука Марини (SKY Racing Team VR46).