Мартин Чой с първа победа на „Хунгароринг”

Чой нямаше късмет на квалификациите. На сутрешната квалификация той записа трето време, като остана на 0,8 сек. от чеха Михал Фила. Във втората квалификация обаче  Мартин претърпя инцидент заради спукана гума на третата обиколка при скорост 285 км/ч. Нашият пилот обаче още преди това си бе подсигурил втора стартова позиция с време 1:51,4, което бе само с една десета по-слабо от постижението на Фила. При падането Чой не получи сериозни контузии и бе готов да стартира р резервния си мотоциклет.
На самото състезание още преди първия десен завой Чой вече бе изпреварил Фела и бе начело на колоната. И така до финала, като спечели с близо секунда преднина. Фела остана втори, а третото място на подиума зае Михал Дробни с BMW. Другият наш пилот Ивайло Никифоров с BMW  завърши 16-и, а Ивайло Леков със Suzuki е 21-и.
 Вторият кръг от европейския шампионат бъде на 14 и 15 май в Риека (Хърватия). Тази седмица Чой и отборът на PB Racing team ще стартират в първия кръг от националния шампионат на писта в Долна Митрополия.