Каталуня Moto2: Брадъл печели след катастрофи на съперниците си

Състезанието бе белязано с две  големи катастрофи. Първата бе в шестата обиколка между Томас Люти и миналогодишния победител Юки Такахаши. Инцидентът започна в средата, когато Люти бе изхвърен от машината си след хайсайд, а пилотът на Gresini – Такахаши го удари и двамата се плъзнаха по пистата и отпаднаха от състезанието. Вторият инцидент стана, когато Кенан Софоглу се допря в задното колело на движещия се на второ място Хулиан Симон на 16-ата обиколка. От контакта испанецът излетя след тежък хайсайд. Софоглу също се строполи на земята, а пилотът на Aspar излетя в чакъла. Бившият световен шампион в Суперспорт тръгна да си извинява на Симон, който се оказа с двойна фрактура на десния си крак, но това бе установено по-късно. Съотборникът на Софоглу от Technomag –  Доминик Аегертер също катастрофира, но бе извън лидерската група.
Брадъл нямаше проблеми за победата си и бе лидер от старта до финала. Втори стана победителят от Льо Ман – Марк Маркес,  следван от испанецът Алекс Еспаргаро. Маркес пресече финала на 4,141 сек. след Брадъл, а бившият пилот от MotoGP Еспаргаро бе 8 секунди и спечели първия си подиум в Moto2. Брадъл преди състезанието имаше 28 точки пред Симон, а сега е с 43 пред Корси, който финишира на 4-о място за своя тим Ioda Racing.