Дубъл за Биаджи в Португалия

На пистата Портимао в Португалия , пред 77 000 зрители “Лудия Макс” бе изключително бърз, макар че видя доста зор и в двата манша, защото се бори с Леон Хаслам  от тима на Alstare Suzuki. Това бе шеста победа и първи дубъл на Биаджи в световния супербайк шампионат. Хаслам, който спечели на Филип Айлънд в Австралия е лидер във временното класиране и не искаше да се предаде лесно. И в двата манша обаче трябваше да се задоволи с второто място. Трети в първото състезание стана Джонатан Рей от тима на Ten Kate Honda, защото от тази позиция отпадна Кал Кръчлоу от екипа Sterilgarda Yamaha. Кал обаче компенсира провала си във втория манш, когато стъпи на подиума – трети. Ветеранът Карлос Чека с Ducati зае четвърто място и в двата старта.

Резултати
Състезание 1: 1. Биаджи (Ит) с Aprilia RSV4 1000 F. 37:59,283 (159,562 км/ч.), 2. Хаслам (Вбр) със Suzuki GSX-R1000 на  0,200, 3. Рей (Вбр) с Honda CBR1000RR на 6.901, 4. Чека (Исп) с Ducati 1098R на 7.457, 5. Кармиър (Вбр) с Aprilia RSV4 1000 F. на 7.564, 6. Бърн (Вбр) с Ducati 1098R 11.420.

Състезание 2: 1. Биаджи  38:06.128 (159,084 км/ч.), 2. Хаслам на 0,191, 3. Кръчлоу (Вбр) с Yamaha YZF R1 на 0.658, 4. Чека на 1.015, 5. Кармиър на 3.123, 6. Тозлънд (Вбр) с Yamaha YZF R1 на 9.131.

В състезанието на машините в клас суперспорт победата спечели турският пилот Кенан Софоглу от екипа на Ten Kate Honda. Надпреварата бе истински трилър и Софоглу победи само с 0.031 сек. Жоан Лакорз от Motocard.com Kawasaki и съотборника на Софоглу – Микеле Пиро. Дълго време лидер беше Юджийн Лавърти бе изпреварен няколко обиколки преди финала от Софоглу и Лакорз, след като загуби контрол на предницата на машината си. Все пак той завърши 11-и. В шампионата води Софоглу с 41 точки, а след него е  Лакорз с 40