Шампиони и призьори по мотоциклетизъм за 2019 г.

Утре Българската федерация по мотоциклетизъм ще награди шампионите и призьорите в отделните дисциплини за 2019 г. Това ще стане на специална церемония в парк-хотел „Москва“ от 14 часа. Отличията вече са готови и очакват своите притежатели. Ние обаче публикуваме първите трима в всеки клас на всяка дисциплина за сезон 2019.

Писта

Национален шампионат

SP 125: 1. Жулиета Ленкова-Апостолова (МСК Плевен) 155 т., 2. Пламен Христов (МСК Плевен) 112, 3. Митко Митков (Мотомания.бг) 101, всички с Aprilia.
Supersport 600: 1. Милен Георгиев (Кида Моторспорт) с Yamaha 153 т., 2. Пламен Петров (Зедмото) с Yamaha 98, 3. Димитрис Каракостис (Арис) с Honda 95 т.
Superbike: 1. Ангел Караньотов (Овърдрайв рейсинг) с Ducati 156 т., 2. Мартин Чой  (Еко BMW рейсинг) с Yamaha 123, 3. Роберт Мурешан (CSM BUCURESTI) с  Yamaha 81 т.
Формула 600: 1. Янислав Димитров (Мотомания.бг) с Honda 107 т., 2. Павел Драганов (Троян МК) с Yamaha 95 т., 3. Християн Бузалковски (71 тийм) с Honda 82 т.
Формула 1000: 1. Християн Христов (MSG BG Power) с Кawasaki 115 т., 2. Валентин Георгиев (Зедмото) със Suzuki 83 т., 3. Петър Бакалов (SB моторейсиг) с  Кawasaki 66 т.
SBK 40: 1. Атанас Нейчев (Несебър мото) с Honda 151 т., 2. Слободан Ивчевски (Сака мотор рейсинг) с Honda 94, 3. Владислав Димитров (Тим Гис) с Yamaha 50 т.
Отборна купа на България: 1. Зедмото 9 т., 2. Моторейсиг 16 т., 3. Боляри 21 т.

BMU European Road Racing

SP 125: 1. Жулиета Ленкова-Апостолова (МСК Плевен) 185 т., 2. Пламен Христов (МСК Плевен) 131, 3. Митко Митков (Мотомания.бг) 130, всички с Aprilia.
SSP300: 1. Кристос Папаниколау (Гърция) с Kawasaki 150 т., 2. Димитро Робертино (Румъния) с Yamaha 141 т., 3. Арес Стефан Бенгиш (Турция) с  Yamaha  134 т.
Supersport 600: 1. Милен Георгиев (Кида Моторспорт) с Yamaha 190 т., 2. Пламен Петров (Зедмото) с Yamaha 128 т., 3. Йонел Паскота (Румъния) с Yamaha – 119 т.
Superbike: 1. Ангел Караньотов (Овърдрайв рейсинг) с Ducati 195 т., 2. Мартин Чой  (Еко BMW рейсинг) с Yamaha 155, 3. Роберт Мурешан (CSM BUCURESTI) с  Yamaha 121 т
Формула 600: 1. Янислав Димитров (Мотомания.бг) с Honda 157 т., 2. Павел Драганов (Троян МК) с Yamaha 95 т., 3. Асен Лилов (МСК Плевен) с Honda 82 т.
Формула 1000: 1. Християн Христов (MSG BG Power) с Кawasaki 148 т., 2. Аксел Исмаил (Зедмото) с Yamaha 85 т., 3. Валентин Георгиев (Зедмото) със Suzuki 72 т.,
Отборно
Тимове А: 1. България 640 т., 2. Румъния 279 т., 3. Гърция 252 т.
Тимове В: 1. България 402 т., 2. Северна Македония 183 т., 3. Румъния 155 т.

Мотокрос

Национален шампионат

МХ65: 1. Мирослав Димитров (Марица рейсинг) с КТМ 385 т., 2. Венцислав Тошев (Моторспорт Варна) с КТМ 366 т., 3. Дани Цанков (M6 Yamaha рейсинг) с Yamaha 356.
MX85: 1. Християн Георгиев (Пловдив моторспорт) 409 т., 2. Виктор Бориславов (Моторспорт Варна) 363 т., 3. Живко Иванов (Диана рейсинг) 323 т., всички с КТМ.
МХ2 Junior: 1. Жулиан Георгиев (Киппен Макс рейсинг) с Kawasaki 417 т., 2. Алекс Димитров (Моторспорт Варна) с КТМ 365 т., 3. Виктор Нейчев (Еърмакс рейсинг) с Yamaha 312 т.
МХ2: 1. Майкъл Иванов (НСА Моторспорт) с КТМ 437 т., 2. Жулиан Георгиев (Киппен Макс рейсинг) с Kawasaki 353 т., 2. Алекс Димитров (Моторспорт Варна) с КТМ 314 т.
МХ1: 1. Любомир Васев (НСА Моторспорт) с Yamaha 416 т., 2. Стефан Нейчев (Еърмакс рейсинг) с Yamaha 373 т., 3. Калоян Илиев (МСК Севлиево) с КТМ 348 т.
МХ: 1. Николай Колев (СК Велико Търново) с Honda 380 т., 2. Боян Янков (МК Орлите Добрич) с Kawasaki 327 т., 3. Григор Царев (JRC рейсинг) с Yamaha  283 т.
МХ40: 1. Мартин Тодоров (М6 Yamaha  рейсинг) с Yamaha 450 т., 2. Атанас Петров (АИТ рейсинг) с КТМ 355 т., 3. Янко Зоков (АИТ рейсинг) с Kawasaki    301 т.
Отборна купа: 1. Варна моторспорт 12 т., 2. М6 Yamaha  рейсинг 31 т., 3. НСА Моторспорт 38 т.

BMU European Motocross Championship

МХ65: 1. Венцислав Тошев (Моторспорт Варна) с КТМ 216 т., 2. Мирослав Димитров (Марица рейсинг) с КТМ 215 т.,  3. Дани Цанков (M6 Yamaha рейсинг) с Yamaha 205 т.
МХ85: : 1. Християн Георгиев (Пловдив моторспорт) 243 т., 2. Золтан Одрог (Румъния) с Yamaha 195 т., 3. Виктор Бориславов (Моторспорт Варна) 161 т.
МХ2 Junior: 1. Алекс Димитров (Моторспорт Варна) с КТМ 281 т., 2 Жулиан Георгиев (Киппен Макс рейсинг) с Kawasaki 225 т., 3. Виктор Нейчев (Еърмакс рейсинг) с Yamaha 221 т.
МХ2: 1. Алекс Димитров (Моторспорт Варна) с КТМ 260 т., 2 Жулиан Георгиев (Киппен Макс рейсинг) с Kawasaki 202 т., 3. Виктор Нейчев (Еърмакс рейсинг) с Yamaha 192 т.
МХ1: 1. Любомир Васев (НСА Моторспорт) с Yamaha 280 т., 2. Стефан Нейчев (Еърмакс рейсинг) с Yamaha 267 т., 3. Калоян Илиев (МСК Севлиево) с КТМ 248 т.
МХ: 1. 3. Григор Царев (JRC рейсинг) с Yamaha  250 т., 2. Зоран Каранфилоски (Сев.Македония) с Honda 173 т., МХ: 3. Николай Колев (СК Велико Търново) с Honda 120 т.
МХ Ветерани: 1. Мартин Тодоров (М6 Yamaha  рейсинг) с Yamaha 294 т., 2. Атанас Петров (АИТ рейсинг) с КТМ 255 т., 3. Васил Стоянов (Мотоспорт Пловдив) с Honda 220 т.
Отборно: 1. България 603 т., 2. Румъния 430 т., 3. Северна Македония 273 т.

Супермото

Национален шампионат

SM65: 1. Никола Досев (НСА Моторспорт) с КТМ 216 т., 2. Никола Николаев (ЕКО BMW рейсинг) 150 т., 3. Енис Байрамов (Несебър мото) 144 т., всички с КТМ.
SM85: 1. Радостин Михайлов (Несебър мото) 215 т., 2. Баран Булут Кочаман 191 т., 3. Живко Иванов (Диана рейсинг) 173 т., всички с КТМ.
S3: 1. Виктор Нейчев (Еърмакс рейсинг) 197 т., 2. Кристиан Иванов (НСА Моторспорт) 170 т., 3. Димитър Петров (Диана рейсинг) 162 т., всички с КТМ.
Open: 1. Майкъл Иванов (НСА Моторспорт) с Husqvarna 189 т., 2. Красен Кънчев (БГ пауър) с КТМ 166 т., 3. Веселин Иванов (МСК Плевен) с Honda 158 т.
SM Formula:  1. Красен Кънчев (БГ пауър) с КТМ 208 т., 2. Андрей Асенов (БГ Пауър) с КТМ 185 т., 3. Мирослав Кючуков (МК Боляри) с Honda 176 j=
Скутери: 1. Иво Михайлов (Зедмото) с Piaggio 110 т., 2. Пламен Христов (МСК Плевен) с Aprilia 97 т., Алекс Иванов (МСК Плевен) с Piaggio 72 т.

BMU European Supermoto Championship

SM65: 1. Никола Досев (НСА Моторспорт) с КТМ 222 т.,  2. Енис Байрамов (Несебър мото) 216 т., 3. Сечен Тиназ (Турция) 182, всички с КТМ.
SM85: 1. Радостин Михайлов (Несебър мото) 312 т., 2. Баран Булут Кочаман 280 т., 3. Живко Иванов (Диана рейсинг) 255 т., всички с КТМ.
S3: 1. Виктор Нейчев (Еърмакс рейсинг) 297 т., 2. Димитър Петров (Диана рейсинг) 244 т., 3. Кристиан Иванов (НСА Моторспорт) 170 т.,  всички с КТМ.
Open: 1. Майкъл Иванов (НСА Моторспорт) с Husqvarna 289 т., 2. Красен Кънчев (БГ пауър) с КТМ 254 т., 3. Янко Николов (МСК БГ Пауър) с КТМ 234 т.

Ендуро

Профи: 1. Теодор Кабакчиев (Екстрийм рейсинг) с КТМ 300 – 237 т., 2. Искрен Генов (WinBet Hard Riders) с Gas Gas – 208 т., 3. Любомир Иванов (Препараторите) с Gas Gas 168 т.
Експерт: 1. Кристиан Петров (WinBet Hard Riders) 198 т., 2. Руслан Цветанов (BuhovoExtreme) 174 т., 3. Атанас Ангелов (WinBet Hard Riders) 157 т., всички с КТМ.
Сеньори: 1. Стоян Пачарозов (WinBet Hard Riders) с КТМ 197 т., 2. Радостин Георгиев Crazy Job) с КТМ 180 т., 3. Панчо Кузманов (AFG Racing) с Honda 121 т.
Стандарт: 1. Камен Дочев (Ендуро Севлиево) с КТМ 201 т., 2. Иван Михов (WinBet Hard Riders) с Yamaha 201 т., 3. Мирослав Стоянов (Велико Търново) с КТМ 185 т.
Жени: 1. Габриела Мартинова (Екстрийм Рейсинг) с КТМ 237 т., 2. Мария-Луиза Раева (Боляри) с Beta 102 т., 3. Денка Йорданова (Екстрийм Рейсинг) с КТМ 69 т.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.