Мотоспорт Варна и НСА Моторспорт с отборните купи по мотокрос

НСА Моторспорт при мъжете и Мотоспорт Варна при младежите спечелиха отборните купи на България по мотокрос. Това стана днес пред повече от 10 000 зрители на мотополигона край Айтос. Там завърши 8-ия кръг на републиканския шампионат по мотокрос и Отборната купа на България за сезон 2019.
Привържениците на мотоциклетния спорт изгледаха едни от най-оспорваните състезателни маншове. Участваха 78 пилоти от 16 клуба.
При най-малките в клас МХ65 победата и в двата манша взе  Мирослав Димитров (50т., Марица рейсинг, КТМ). Много интересно беше във втория старт. До предпоследната обиколка водач беше Дани Цанков (44 т., М6 Yamaha рейсинг, Yamaha). Със силно каране Димитров успя да го изпревари и да финишира първи. Цанков бе втори, а трети и в двете състезания бе Венцислав Тошев (40 т., Мотоспорт Варна, КТМ).

В МХ85 двойна победа записа Християн Георгиев (Пловдив мотор спорт, КТМ).

През цялото време и в двата манша той водеше оспорвана битка за първото място с Виктор Бориславов (44 т., Мотоспорт Варна, КТМ). Във втория двамата няколко пъти си размениха лидерската позиция. В крайна сметка Георгиев успя да стигне до успеха и да запише нови 50 т. за генералното класиране.  Бориславов бе втори.  Живко Иванов ( 40 т., Диана рейсинг, КТМ) финишира и в двата манша на третата позиция.

Класовете МХ2 и МХ1 караха заедно в Айтос, но с отделни класирания за шампионата.

Много силно представяне за пореден път на Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ). Той  победи всички със сериозен аванс в МХ2. След него останаха Хакан Халми (44 т., Севлиево 2004, КТМ) и Николай Малинов (40 т.,Мотоспорт Варна, КТМ). В МХ1 Любомир Васев (НСА моторспорт, Yamaha) прибави 50 т. към актива си заради двете първи места. Втори и трети са Стефан Нейчев (44 т., Еър макс рейсинг, Yamaha) и Ивелин Манев (40 т., М6 Yamaha рейсинг, Yamaha).

Завърналият в мотокроса се след няколко годишна пауза Николай Йовчев (50 т., Еър макс рейсинг, Honda) показа, че е много бърз.

Класата му не си е отишла от времето, когато печелеше титлите в МХ1. Днес записа две победи в маншовете в МХ. Айтозлията, който е любимец на местната публика се включи в състезателния уикенд основно да помогне на своя тим  в битката за Отборната купа. Втори стана също пилот, който не кара от известно време – Валентин Роглев (44 т., НСА Моторспорт, КТМ). Той финишира зад Йовчев, а трети е Николай Колев (40 т., СК Велико Търново, Honda).
За класирането в МХ Ветерани (пилоти навършили 40 годишна възраст),  Мартин Тодоров (50 т. , М6 Yamaha рейсинг, Yamaha) не остави шансове на конкурентите си с представянето в двата манша и логично се поздрави с крайния успех. След него на подиумасе качиха Атанас Петров (42 т., АИТ рейсинг, КТМ) и Янко Зоков (38 т., АИТ рейсинг, Kawasaki).
В Отборната купа за сезона по мотокрос в клас „юноши” (МХ 65, МХ 85, МХ 2 джуниър) със златния трофей на първото място завършиха Мотоспорт Варна с 12 т. Втори са момчетата от М6 Yamaha рейсинг с 31 т., а трети – НСА Моторспорт – 38 т.

С голямата шампионска купа при мъжете ( МХ1,МХ2, МХ и МХ 40) си тръгнаха НСА Моторспорт.

Отборът  приключи днешното състезание с  8 точки. За отбелязване е , че и двата приза за първото място (юноши и мъже) бяха истинско произведение на изкуството, като в долната им част бяха гравирани имената на тимовете победители през годините в историята на мотокроса. Еър макс рейсинг взеха купата за второто място с 19 т., М6 Yamaha рейсинг са трети  с 26 т.
Следващият 9-и кръг от календара на БФМ по мотокрос е на 9 и 10 ноември на „Зелен дол”, Благоевград.