Мотокрос: Български успехи на европейското в Сърбия

Изцяло български бе подиумът в клас МХ85 на третия кръг от европейския шампионат по мотокрос (за машини 65 и 85 куб. см). Състезанието бе в Сърбия, на трасето в Глобаре. Състезанието бе и 4-и кръг от източно-европейското първенство в класовете МХ1, МХ2 и МХ.
Младите кросисти започнаха силно уикенда още в съботните квалификации. Очертаха се трима претенденти за първото място в клас МХ65: Димитър Грозданов (KTM), Антонис Сагмалис (KTM) от Гърция и Мариус Поповици (КТМ, Румъния.). Българският пилот водеше почти през цялото време, но заради технически проблем отстъпи първото място на Поповици. На състезанието Грозданов бе на второ място в първия манш и на трето във втория. Така победител при най-малките стана Антонис Сагмалис с 47 т., следван от Поповици с 45, а с актив от 42 т. Грозданов допълни челната тройка.
Доста интересни бяха състезанията при 85 куб. см, където основни опоненти отново бяха Алекс Димитров (KTM) и Жулиян Георгиев (KTM). След яка битка между двамата победител в първия манш стана Димитров. Във втория Георгиев водеше почти през цялото време, но падане в края на манша го лиши от победа. Така с максимални 50 т. Алекс Димитров спечели победата, а на подиума му асистираха Жулиян Георгиев – втори с 44 т и Виктор Касабов (KTM) – 3-и с 40 т.
В клас МХ2 Junior на източно-европейския шампионат по мотокрос с победи в двата манша и максимални 50 т. победата взе Валентин Роглев (KTM). На второ място с по-добър втори манш и 42 т. се нареди Хакан Халми (KTM), а на трето със същия брой точки остана Любомир Васев. В клас МХ2 победител отново е Роглев. Тук обаче много добро каране във втория манш направи Кристиян Ангелов (Yamaha), който с актив от 40 т. стана втори, а Халми бе 3-и със същия брой точки.
В най-големия клас МХ1 македонският състезател Християн Илиоски (Honda) и Тодор Тотев (Honda) си размениха по една победа в двете неделни състезания. С по-добър втори манш и 47 т., златото грабна българският състезател, а Илиоски остана втори. Много добре във втория манш се представи Денислав Ангелов (KTM), който с актив от 32 т. допълни подиума.
Убедителното си представяне в клас МХ продължава Мартин Тодоров (Yamaha), който без никакви проблеми спечели първите места в двата манша и с 50 т. се качи на най-високото стъпало на стълбичката за награждаването. По традиция състезанията в тази категория бяха едни от най-интересните през уикенда. Втори в първия манш се нареди Юлиян Райчев (Kawasaki), който обаче бе дисквалифициран заради неспортсментско поведение във втория манш. Така с 42 т. на второ място се класира Веселин Малинов (Kawasaki), а подиумът допълни Атанас Петров (KTM).