MotoGP: Куартараро отнесе още три секунди наказание в Каталуня

Французинът Фабио Куартараро отнесе още три секунди наказание на състезанието в Каталуня. Той бе санкциониран, затова че кара с разкопчан кожен овърол и без необходимия протектор за гърдите.

Така лидерът в световното първенство Куартараро (Monster Energy Yamaha MotoGP) взе още три секунди наказание. Той пресече финала 3-и, но получи трисекундно наказание за пресичане по-пряко на завои 1 и 2 в последната обиколка. Затова той отиде на 4-о място. След допълнителното наказание от 3 секунди, Куартараро е класиран шести в на Каталуния и има 14 точки преднина пред Йохан Зарко (Pramac Racing) в общото класиране, преди старта в Германия.

Класирането сега изглежда така: 1. Мигел Оливейра (Red Bull KTM Factory Racing), 2. Зарко, 3. Джак Милър (Ducati Lenovo),  4. Жоан Мир (Suzuki Ecstar), 5. Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP), 6. Куартараро.