MotoGP: Джак Милър недосегаем на Льо Ман

Джак Милър (Pramac Racing) бе недосегаем във втората тренировъчна сесия в MotoGP за Гран при на Франция. Той бе най-бърз за деня, след като във FP1 времето бе лошо, а пистата мокра. Във FP2 австралиецът постигна 1:34.356. той изпревари с 0.144 Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP). Трети стана Такаки Накагами (LCR Honda Idemitsu) на 0,501 сек.

По време на FP2, условията на пистата бяха твърде сложни, след като сутринта валя. Валентино Роси (Monster Energy Yamaha MotoGP) бе първият, който излезе със сликове, но бе с близо четири секунди по-бавен от заелия преди това първото място Жоан Мир. Испанецът направи две бързи обиколки с мокри гуми Michelin и даде 1:43.515. Със сликове излязоха също Милър и Куартараро, но бързо се върнаха в боксовете си.

Йохан Зарко (Esponsorama Racing) – втори във FP1, направи бърза обиколка с мокри гуми с повече от пет секунди по добра от тази на Роси.

Зарко даде 1:40.943, с близо 3 секунди по-добро време от това на Брадли Смит (Aprilia Racing Team Gresini) от FP1.

Милър отново излезе със сликове и слезе под 1:39 мин. за обиколка. Той даде 1:37.738. така започна дуела Милър – Зарко. Всички пилоти бяха на пистата, а Накагами прати Милър на 2-о място. После Алекс Ринс (Suzuki Ecstar) излезе на първо място, но японецът си върна позицията, като стана първият пилот с време под 1:35 мин.

10 минути преди края пилотите дадоха яка газ. Дуетът на Aprilia – Смит и Алейш Еспаргаро паднаха съответно на 12-и и на 3-и завои. Смит катастрофира с атрактивен хайсайд. Довициозо също падна и влезе в чакъла на завой 3.

Малко преди края на сесията Милър бе с 0.8 сек. по-бърз и оглави класирането.

Винялес се намърда на втора позиция, но след това влезе в чакъла на завой 8. От второто място го измести Данило Петручи (Ducati Team), преди Накагами да направи обиколка с 0.291 сек. след тази на Милър. След това японецът излезе извън трасето.

Милър направи още една бърза обиколка и бе с 0.367 сек. аванс. После обаче Винялес го намали, а трети стана Накагами. той катастрофира към края и последните обиколки на Милър, Зарко, Роси и Ринс бяха отменени.

Петручи завърши деня четвърти, като бе пред Кал Кръчлоу (LCR Honda Castrol). Алекс Маркес (Repsol Honda) за първи път вкуси “челното класиране”. Световният шампион в Moto2 беше впечатляващ, като завърши 6-и на по-малко от секунда от Милър.

Морбидели и Пол Еспаргаро (Red Bull KTM Factory Racing) завършиха съответно 7-и и 8-и. Двамата бяха в топ 10 както на суха, така и на мокра писта. Мир стана 9-и, а Зарко бе след него.