MotoGP: Баная печели В Мизано с 0,034 сек.

Франческо Баная с Ducati спечели Гран при на Сан Марино на пистата Мизано. Той побеждава за 4-и пореден път през този сезон.

Двамата италианци се изправиха един срещу друг в заключителните етапи и в крайна сметка бяха разделени от само 0,034 секунди на линията. Така Баная стана първият пилот на Ducati, който печели четири поредни състезания. Това го прати на второ място в шампионата, на 30 точки зад от Фабио Куартараро (Monster Energy Yamaha MotoGP), който финишира 5-и .

Маверик Винялес (Aprilia Racing) поддържаше дуото на Ducati през по-голямата част от състезанието. Все пак Пеко Баная и Бастианини му избягаха в последните обиколки.  Все пак той взе още един подиум за Aprilia.

Четвърти, пред Куартараро бе Лука Марини, също с Ducati. След победата си Баная е на 3 т. пред Алейш Еспaргаро, който пък остана 6-и.

GrazieDovi: AD04 се оттегли със стил

В Мизано бе последното състезание за един от легендарните пилоти на пистата – Андреа Довициозо. Той е вторият с най-много стартове, има подиуми с три мотора, победи с два… И огромен брой спомени. Дови е един от най-големите герои от последното десетилетие на MotoGP.

Историята започна в Мизано като пилот в 125 кубика с уайлдкард. И завърши на пистата с още няколко точки от висшия клас. Довициозо завърши 12-и.

Moto 2 – първа победа за Алфонсо Лопес

В средния клас победата спечели младия испанец Алфонсо Лофес (+Ego Speed Up). За новака в класа това е първи успех в кариерата. Втори стана Арон Канет (Flexbox HP40), а трети Аугусто Фернандес (Red Bull KTM).

В генералното класиране вече лидер е Аугусто Фернандес със 198 т. той пое водачеството след като Челестино Виети (Mooney VR46 Racing) катастрофира. Фернандес е пред японеца Аи Огура – 194 т., който завърши 5-и и Арон Канет със 157 т.

Moto3 – триумф на Денис Фоджа

Денис Фоджа (Leopard Racing) с Honda спечели още една победа в Мизано. Това е третата му за този сезон. Италианецът печели и третата си победа на пистата Мизано. Така става първият мотоциклетист в Moto3, постигнал това на едно и също трасе.

Фоджа победи Хауме Масия (Red Bull KTM Ajo) и Изан Гевара (Gaviota GASGAS Aspar), които му асистираха на подиума. С третото си място Гевара поведе в класирането с 204 т., тъй като досегашния лидер Серхио Гарсия (Gaviota GASGAS Aspar) катастрофира. Гарсия е със 193 т., а Денис Фоджа със 169 т. Той не е изгубил надежда за битка за титлата.