Moto3: Ринс триумфира на Мизано след смела атака над Маркес

Въпреки че катастрофира тежко на Warm Up сесията, Ринс  премина през преглед и бе допуснат да кара, въпреки контузиите на двата си крака. Пилотът на Estrella Galicia 0,0 направи отлично каране и спечели за втори пореден път и все още е в играта за титлата. За Маркес това е 6-и подиум за годината и втори пореден път е на второ място, като бе  притиснат здраво от колегата си Ринс и загуби битката само с 0.042 сек. Милър (Red Bull KTM Ajo) стартира като лидер и се върна на подиума, но преднината му в шампионата е намалена само на 9 точки 9 кръга преди края на шампионата. Австралиецът пресече финала на 3,4 сек. след победителя Ринс, който е 3-и, на 20 точки след него.
Четвърти стана Исак Винялес (Calvo Team), а много близо след него е Енеа Батистанини (Junior Team Go&FUN Moto3) – 5-и. Брад Биндер (Ambrogio Racing), Алексис Масбу (Ongetta-Rivacold), Андреа Миньо (Mahindra Racing), Хуанфран Гевара (Mapfre Aspar Team Moto3) и Ефрен Васкес (SAXOPRINT RTG), оформиха топ 10.