Moto3: Фернандес на 18 стотни от рекорда на Лосаил

Пилотът на Red Bull KTM Ajo Раул Фернандес бе най-бързият пилот в първия тренировъчен ден в клас Moto3 за Гран при на Катар. Там започна световния шампионат за малката и средната категория. На пистата Лосаил Фернандес бе само на 0.018 сек. от най-добрата обиколка на трасето в леката категория на Арон Канет.

Всички освен четирима от състезателите в Moto3 подобриха времето си за обиколка от първата тренировка.

Сред тях бе и вторият най-бърз Тацуки Сузуки (SIC58 Squadra Corse). Всички дадоха добрите си времена, когато над пустинята край Доха, слънцето започна да залязва. Фернандес постигна 2:04.577. Втори бе южноафриканецът Дарин Биндер (CIP Green Power), който завърши на 0.121 сек.  Най-бързият от първата сесия Серхио Гарсия (Estrella Galicia 0, 0) стана 3-и на + 0.146 сек.
Аи Огура (Honda Team Asia) отново беше близо до най-бързите трима. Той стана 4-и – на 0,345 сек., благодарение на последната си обиколка на сесията. Пети стана неговият сънародник и бивш съотборник Каито Тоба (Red Bull KTM Ajo).
Тони Арболино (Rivacold Snipers) беше първият, който не слезе под 2:05 за обиколка. Той стана 6-и, пред Андреа Миньо (SKY Racing Team VR46).Пилотът на Leopard Racing Хауме Масия остана на 0,775 сек. от лидера – 8-и. След него се нареди Романо Фенати (Sterilgarda Max Racing Team). Най-бързият новак – турчинът Денис Ончу (Red Bull KTM Tech 3) стана 10-и.