Moto3: Биндер триумфира в съкратеното състезание в Австралия

Шампионът Брад Биндер спечели съкратеното на общо 16 обиколки състезание от Moto3 на пистата Филип Айлънд в Австралия. Пилотът на Red Bull KTM Ajo бе с класа над съперниците си и спечели с над 5 секунди аванс, докато зад него битката за останалите места на подиума бе изключително оспорвана.
Все пак второто място зае Андреа Локатели от Leopard Racing, а третото Арон Канет от Estrella Galicia 0,0. Последният, за който това бе първи подиум в кариерата, се справи с още 12 пилоти, които финишираха в рамките на секунда и половина.
Надпреварата започна нормално, но само след 6 обиколки тя бе спряна заради множество падания. Инциденти претърпяха Хоан Мир (Leopard Racing), Николо Булега (Sky Racing Team VR46), Джон Макфий (Peugeot MC Saxoprint), Хорхе Наваро (Estrella Galicia 0,0) и Енеа Бастианини. (Gresini Racing Moto).
moto-3
Логично дойде спирането на състезанието, за да бъдат разчистени всички останки и другите пилотите да бъдат в безопасност. След което то бе рестартирано за нови 10 тура.
Наваро успя да участва в подновената надпревара, както и Фабио Куартараро, който трябваше да потегли последен вместо втори, след като бе дисквалифициран след квалификацията заради техническо нарушение на правилника. Бастианини обаче не можа да се включи в борбата.
При рестарта Биндер и Локатели се откъснаха напред, като Брад в един момент започна да дърпа и на Андреа и така първите две позиции се оформиха. Зад тях обаче вреше и кипеше, като Канет успя да завърши 3-и, на десета и половина пред заелите 4-о, 5-о и 6-о място Дарайн Биндер (Platinum Bay Real Estate), Ливио Лои (RW Racing GP BV) и Хорхе Мартин (Pull & Bear Aspar Mahindra Team).