Moto3: Виети печели втора победа за сезона

Челестино Виети (Италия, SKY Racing Team VR46, КТМ), протеже на Валентино Роси в Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, спечели състезанието за Гран при на Франция и запази жива мечтата си за титла. При Джон Макфий (Великобритания, Petronas Sprinta Racing, Хонда) пък шансовете продължават да се изправят след поредната катастрофа.

Виети бе единствен на решетката с по-твърдата смес на задна гума и взе първото място след края на обиколка номер 1 в променливите условия в Льо Ман.

Той все пак размени на два пъти мястото си с Алберт Аренас (Испания, Gaviota Aspar Team Moto3, KTM), но стигна до крайната победа след изпреварване срещу Хауме Масия (Испания, Leopard Racing, Хонда) в предпоследната обиколка.

Италианецът завърши с 0.142 секунди пред Тони Арболино (Италия, Rivacold Snipers Team, Хонда) и с 0.198 пред Аренас. Масия в крайна сметка финишира четвърти, като всички в топ 6 бяха на по-малко от секунда зад победителя.

След победата в Льо Ман, Виети вече е със 119 точки и е трети в класирането. Ай Огура (Япония, Honda Team Asia) е със 129, а Аренас води със сбор от 135. Макфий остана пети с 98 точки.