Moto3: Арболино печели от 13-а позиция на старта

Пилотът на отбора на Rivacold Snipers Тони Арболино спечели Гран при на Валенсия. Това е първа победа на италианеца за сезона. Тя бе спечелена от 13-о място на старта. С това той остава в играта за титлата в  Moto3. Тя трябва да се реши на последния кръг в Портимао.

Това е първата победа на Арболино от Гран при на нидерландия през 2019 г.  На подиума стъпиха Серхио Гарсия  (Estrella Galicia 0,0) – втори и Раул Фернандес (Red Bull KTM Ajo). Алберт Аренас (Gaviota Aspar Team Moto3) финишира 4-и. Така той е начело във временното класиране с 8 т. пред японеца Аи Огура (Honda Team Asia), който стана 8-и. Така тримата кандидати за титлата са Аренас със 170 т., Огура със 162 и Арболино със 159.

Пети стана Дарин Биндер (CIP Green Power), следван от Денис Ончу (Red Bull KTM Tech3). След тях, на 7-о място финишира Андреа Миньо (SKY Racing Team VR46). Огура се размина със 7-ото място само с 0.016 сек.  Той пък взе 8-ото място само с 0,012 сек. пред Хауме Масия  (Leopard Racing) . Топ 10 оформи Жереми Алкоба   (Kömmerling Gresini Moto3).