Moto2: Победа за Хорхе Мартин, бие Грацо с 0,072 сек.

Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) спечели Гран при на Валенсия – предпоследен кръг от шампионата в Moto2. Той победи само с 0,072 сек.  Хектор Грацо (Flexbox HP 40). Трети, на 0,204 сек. финишира Марко Безеки (SKY Racing Team VR46).

След този предпоследен старт в шампионата, лидер в класирането вече е Енеа Бастианини (Italtrans Racing), който финишира 6-и. Бастинанини има 194 т.  води с 14 т. пред Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS) който завърши едва 14-и и взе само 2 т.

Това бе втора победа в кариерата на Мартин.  Той имаше късмет, тъй като лидера в състезанието Фабио ди Джанантонио (MB Conveyors Speed Up) катастрофира половин обиколка преди финала. Така късметлия се оказа и Грацо.

Всъщност във въпросната половин обиколка бе решена победата в състезанието. Безеки водеше, следван от Мартини и Грацо.

Безеки отвори повече завой 12, а двамата минаха покрай него. Грацо бе на втора позиция и се амбицира да спечели. Все пак Мартин пресече първи финала, за да спечели втората си победа за 2020 г., само на 0у072 сек. пред дебютанта на подиума в този клас.

Кошмарът на Безеки в последния сектор стопи до минимум шансовете му да се бори за титлата. Той е на 23 т. от Бастианини. Четвърти стана Марсел Шрьотер (Liqui Moly Intact GP). Пети стана Лука Марини (SKY Racing Team VR46), който също е с шансове за короната, тъй като е на 18 т. от Бастианини – 6-и.

Седми стана Реми Гарднър (Onexox TKKR SAG Team), който бе на 8 десети пред Бо Бендснайдер (NTS RW Racing GP). това бе най-добрия резултат тази година за него и за тима му. Николо Булега (Federal Oil Gresini Moto2) стана 9-и, а на 3 десети след него бе Лоренцо Балдасари (Flexbox HP 40) – 10-и.