Moto2: Лоус изравни рекорда за първа позиция с хет-трик на Арагон

Пилотът на Elf Marc VDS Racing Сам Лоус спечели петата си първа позиция за сезон 2021. Той доминира на квалификацията Moto2 на пистата в Арагон. Британецът постигна 1:51.778 и победи лидера в шампионата Реми Гарднър 0.279. Пилотът на Red Bull KTM Ajo остави съотборника си и конкурент за титлата Раул Фернандес на 3-о място. Испанецът постигна фантастично време, въпреки метакрпалната фрактура на дясната си ръка.

Първи класирането оглави Хорхе Наваро (+EGO Speed Up), но след това Лоус постигна рекордното 1:51.778, с което изравни най-доброто постижение за първа позиция и пое контрол на квалификацията. Хектор Грацо (FlexBox HP40) беше втори на 0.3 сек. след Лоус, а след него бяха двамата новаци Аи Огура (Idemitsu Honda Team Asia) и Алберт Аренас (Kipin Energy Aspar Team) – 3-и и 4-и.

Гарднър обаче направи доста силен тур със своя Kalex, задвижван от мотора на Triumph, като зае 2-о място. Трети бе Раул Фернандес със своята финална обиколка.

Грацо остана 4-и, като за испанеца това е най-добрият резултат за сезона. Огура отново зае 5-о място, а последен на втора редица е Аренас. На трета начело е Наваро, а до него са Фабио ди Джанантонио (Federal Oil Gresini Moto2) и Марко Безеки (SKY Racing Team VR46). Топ 10 оформи Маркос Рамирес  (American Racing).