Moto2: Летящият Сам Лоус с хеттрик, изравнява рекорда на Фил Рийд

Сам Лоус  (EG 0,0 Marc VDS) спечели доминиращо Гран при на Теруел. Той стартира от първа позиция, поведе и не изпусна контрол върху състезанието до финала.  Това бе трета поредна победа на пилота в клас Moto2. Така Лоус стана стана първият британец след Фил Рийд през 1971 г., който има три поредни триумфа в средния клас. С този успех Лоус вече е лидер във временното класиране три състезания преди края на шампионата.

На подиума втори стъпи Фабио ди Джанантонио (Lightech Speed Up), който остана на 8.4 сек. от Лоус. Трети бе Енеа Бастианини  (Italtrans Racing Team), който загуби лидерството във временното класиране, въпреки вториа подиум на Моторланд Арагон. Разликата между него и новия лидер в класирането Лоус е 7 т.

Четвърти финишира Реми Гарднър ((Onexox TKKR SAG Team). Той бе само на 3 десети пред Хорхе Наваро (Lightech Speed Up).

Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) стана шести, след като не можа да се приближи за атака на топ 5.  След него финишира Джейк Диксън (Petronas Sprinta Racing), който издържа на финалната атака на Аугусто Фернандес (E G 0,0 Marc VDS). Разликата между тях бе по-малка от десета. Секунда и една десета раздели съотборниците от Tennor American Racing Маркос Рамирес и Джо Робъртс.