Moto2: Гарднър бие Раул Фернандес за първа позиция на Каталуня

Още едно първо и второ място на екипа Red Bull KTM Ajo в квалификация. Лидерът в класирането Реми Гарднър спечели втората си полпозишън за сезона в Moto2. Той ще стартира утре първи в Гран при на Каталуня. Австралиецът постигна 1:42.977, което е с 0.158 сек. по-добро време от това на съотборника му Раул Фернандес. Бо Бендснайдер (Pertamina Mandalika SAG Team) стана 3-и и си осигури за втори път старт от първа редица тази година.

Дуетът Гарднър и Фернандес се оказа невероятно трудно за победа през 2021 г. Тяхното превъзходство пролича отново и днес в Барселона. Двамата си размениха по няколко пъти първото място в квалификацията на Moto2, преди Гарднър да затвърди първото място с този рекорд на обиколка 1:42,977 и увеличи предимството си от 0.036 сек над една десета. Австралиецът стана единственият пилот с време под 1:43 мин. Бендснайдер остана на 0.265 сек.

Аугусто Фернандес (Elf Marc VDS Racing) постигна най-добрия си квалификационен резултат за сезона с 4-о място у дома. Испанецът имаше добро темпо през целия уикенд и ще гони първи подиум от Гран при на Сан Марино през 2019 г.  Фабио ди Джанантонио (Federal Oil Gresini Moto2) стана 5-и, след жестокия хайсайд, който направи на завой 4 във FP3. Шави Виерге  (Petronas Sprinta Racing) допълни втора редица с 6-о място.

Новобранецът Ай Огура (Idemitsu Honda Team Asia) продължава да впечатлява и е пред Сам Лоус (Elf Marc VDS Racing) на ред 3. Британският пилот ще стартира 8-и след най-лошата му квалификация за сезона. Лоус е в сандвича Idemitsu Honda Team Asia, защото 9-и е Сомкиат Чантра – най-добрият му квалификационен резултат за тази година.

Марко Безеки (SKY Racing Team VR46), подобно на Лоус пък направи най-лошата си квалификация за сезона и е 10-и.