Moto2: Втора поредна победа на Сам Лоус

Две седмици и две поредни победи. Така британската звезда на Elf Marc VDS Racing Сам Лоус започна тазгодишния шампионат. Той вече е лидер с 50 т. във временното класиране. Лоус стартира от първа позиция в Гран при на Доха – също втора поредна и бе ненадминат по трасето. Така Лоус стана първият британски пилот с две поредни първи места в началото на шампионата след Майк Хейлууд през 1966 г.

Втори отново, както и преди седмица бе Реми Гарднър (Red Bull KTM Ajo) на 0,190 сек. Така австралиецът се оформи като основния конкурент на Лоус. Трети в днешното състезание в средния клас бе съотборникът на Гарднър – Раул Фернандес. Той обаче остана на голямата разлика от 3,371 сек.

Състезанието бе Лоус срещу Гарднър, Англия срещу Австралия. Двамата се движеха като по релси. Във втората половина на последната обиколка, Гарднър беше точно зад Лоус и на излизане от завой 14, те бяха много по-близо от всякога. Гарднър не направи опит за атака  и остана втори. И двамата пилоти доказаха колко са блестящи.

Новакът Раул Фернандес изгуби връзка с тях, но направи феноменално каране и взе първия си подиум Moto2. В крайна сметка Марко Безеки (SKY Racing Team VR46) направи самотно каране и стана 4-и. Подиумът обаче отново се изплъзна за  един от фаворитите преди сезона.

Друг новак, който се радва на живота като пилот в Moto2, е Аи Огура (Idemitsu Honda Team Asia). Японецът се оправи при излизането си извън пистата и се върна 5-и. Аугусто Фернандес (Elf Marc VDS Racing) стана 6-и, като се реваншира за 14-ото си място преди седмица.

Още един новобранец – Челестино Виети (SKY Racing Team VR46) взе във второ поредно състезание точки – 7-и. Стефано Манци (Flexbox HP40) изостана само на 0,029 сек. зад съотборника си от VR46 Academy и стана 8-и. Топ 10 оформиха Шави Виерге (Petronas Sprinta Racing) и Фабио ди Джанантонио (Federal Oil Gresini Moto2).