Moto2: Втора поредна победа за Гарднър

Реми Гарднър (Red Bull KTM Ajo) спечели Гран при на Каталуня в Moto2 на едноименната писта. Това е втората му поредна победа, след като само преди седмица той триумфира на Муджело. За първи път след Кейси Стонър през 2005 г., австралийски пилот печели две поредни победи в средния клас.

Сценария от Муджело се повтори. Екипът на Red Bull KTM Ajo триумфира в състезанието и зае първите две места, тъй като втори отново стана Раул Фернандес на 1.8 сек. Трети на подиума бе Шави Виерге (Petronas Sprinta Racing). Това е първият му подиум след Филип Айлънд през 2018 г.

Отново битката бе между Гарднър и Фернандес. Австралиецът стартира от първа позиция и поведе. Втори бе Фернандес. Бо Бендснайдер (Pertamina Mandalika SAG Team) тръгна отлично и създаде ядове на Раул Фернандес. Последният обаче започна битка с Гарднър.

В началото на 20-ата обиколка Гарднър атакува и късно спиране за завой 1 и най-бърза обиколка 1: 44.399, изведе австралиеца с 0.6 сек. преднина на Раул Фернандес. Двамата тръгнаха към последната обиколка, а преднината на Гарднър беше до 1.1 сек. Така Гарднър взе втора поредна победа, увеличавайки преднината си в надпреварата за титлата пред Фернандес с 11 точки. Феноменално състезание за пореден път направиха двамата пилоти на Red Bull KTM Ajo. Виерге избяга от преследващия го Марко Безеки (SKY Racing Team VR46), за да вземе първия подиум за Petronas Sprinta Racing в Moto2.

Безеки финишира 4-и, а Аугусто Фернандес (Elf Marc VDS Racing) изравни най-добрия си резултат за сезона с 5-о място. Бендснайдер изостана в последните обиколки, но финишира 6-и.

Нидерландецът бе на 0,3 сек. от 7-ия – Сам Лоус (Elf Marc VDS Racing Team). Марсел Шрьотер (Liqui Moly Intact GP), Сомкиат Чантра (Idemitsu Honda Team Asia) и Джо Робъртс (Italtrans Racing) оформиха десетката в Барселона.