Moto2: Виерге на първа позиция във Валенсия

Шави Виерге (Petronas Sprinta Racing) ще стартира от първа позиция в клас Moto2 в Гран при на Европа. На сухата писта Рикардо Тормо във Валенсия, пилотите използваха сликове. Виерге спечели първата си полпозишън за сезона с време 1:38.936. Втори стана Джо Робъртс (Petronas Sprinta Racing) на 0,181 сек. Само на 2 хилядни – 0,002 ск. от Робърт е лидера във временното класиране Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS). Основният му конкурент за титлата – Енеа Бастианини (Italtrans Racing Team) ще стартира 15-и.

От тримата първо Робъртс беше на първа позиция, но Виерге го свали от там и го прати втори. Виерге за първи път стъпи на полпозишън след Аржентина 2019 г. Той за втори път тръгва от първа редица този сезон.

Реми Гарднър (Onexox TKKR SAG Team) оглавява втория ред с 4-ото място. Австралиецът е само на 0,033 секунди от 5-ото място, където е Марко Безеки (SKY Racing Team VR46). Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) завършва втора редица – 6-и.

Първите две редици са разделени с 0,520 секунди от 7-ото място. То е за Лука Марини (SKY Racing Team VR46). Бъдещият пилот на Ducati през 2021 г. се нуждае добър резултат утре, за да се бори с Лоус и Бастианини за титлата. Съотборниците от Flexbox HP 40 Лоренцо Балдасари и Хектор Грацо са до него – съответно 7-и и 8-и. Николо Булега (Federal Oil Gresini Moto2) затвори топ 10.