Moto2: Безеки печели и е фаворит за титлата, Лоус катастрофира

Пилотът на SKY Racing Team VR46 Марко Безеки спечели Гран при на Европа на пистата Рикардо Тормо. Италианецът триумфира за втори път в кариерата си в Moto2, след като два пъти не завърши на Арагон. на подиума стъпиха Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo) и Реми Гарднър (ONEXOX TKKR SAG Team).

Цялата история на състезанието в средния клас обаче се разви в полза на Енеа Бастианини (Italtrans Racing). Сега той е новият лидер в класирането със 184 т. Той отмъкна позицията на Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS), който катастрофира в последните обиколки, когато бе на комфортното второ място. Сега Лоус изостава с 6 т. и има 178.

Когато Марко безеки поведе, той бе притиснат от Реми Гарднър. Фабио ди Джанантонио (HDR Heidrun Speed Up) и Хафиз Сихраин (Inde Aspar Team Moto2), които подписаха договор за Moto2 с RW Racing GP за 2021 г. катастрофираха на завой 4.

Енеа Бастианини бе предпазлив и не рискуваше на трудната за изпреварване писта Рикардо Тормо. Все пак той се придвижи от 15-о място до 6-о. Лоус изпревари Гарднър за второто място. Бастинанини пък зае 5-о място, като задмина стартиралия от първа позиция Шави Виерге.

След това обаче лидера в шампионата в клас Moto2 Сам Лоус шокира всички, като направи първата си грешка от много време насам. Тя може да му стрева дори и титлата. Британският пилот катастрофира на завой 6. Така Бастианини зае гордо 4-о място и поведе в шампионата с 6 т. преднина

Пети стана Лоренцо Балдасари (Flexbox HP 40), който успя да изпревари героя от Портимао Лука Марини (SKY Racing Team VR46). На 7-о място се класира Хектор Грацо (Flexbox HP 40), следван от Николо Булега (Federal Oil Gresini Moto2). Топ 10 допълниха Шави Виерге и Хорхе Наваро (HDR Heidrun Speed Up).