Много оспорвани състезания на мотополигона в Левски Много оспорвани състезания на мотополигона в Левски

Огромен интерес от страна на мотоциклетните фенове имаше към 3-ия кръг от републиканския шампионат по мотокрос. На трасето в с.Козар Белене, Община Левски имаше над 3000 човека. Те изгледаха оспорваните маншове във всички класове. 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе.

В клас МХ 65 сс Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 т.) убедително спечели двата манша. И в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 44 т.) и Тихомир Йорданов (МСК Девня Марцианопол, КТМ, 40 т.)

При МХ 85 се получи същата ситуация в крайното подреждане. Християн Георгиев  (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 т.) победи конкуренцията. На втора и трета позиция след Георгиев завърши Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 44 т.). Трети на подиума бе Живко Иванов  (Диана Рейсинг, КТМ, 40 т.).

Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) кара изключително в МХ 2. Показа за пореден път огромния си потенциал и талант.

Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите. В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 сек. пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ). Във втория бе с близо 40 сек. пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ). Двата класа МХ 1 и МХ2 караха заедно.

Класирането в МХ 2 – Майкъл Иванов (50 т.), Димитър Грозданов (40 т.) и Жулиан Георгиев (37 точки). За МХ1 с 50 т. краен победител стана Любомир Васев (Тексим Мотор спорт, Yamaha). На второто място за награждаване се качи Стефан Нейчев (Еър Макс рейсинг, Yamaha, 44 т. ). Трети е Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ, 40 т.).

В МХ и МХ-40 бяха най-много пилоти. 33-ма застанаха на стартовата бариера.

Мартин Тодоров ( М6 Yamaha Рейсинг, Yamaha) победи конкурентите си и в първия и втория манш.  След него в МХ -40 останаха Атанас Петров (АИТ Рейсинг, КТМ, 42 т.) и Юлиан Райчев (Панчо рейсинг, Kawasaki) . За МХ първата позиция е за Григор Царев (Джей Ар Си Моторспорт, КТМ, 50 т.). Втори стана Николай Колев (СК Велико Търново, Honda, 44 т.). Трети с 36 т.  е Людмил Александров (Мездрея МХ Рейсинг, Ямаха).

Следващият 4-и кръг от шампионата по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на „ Ридо” в Самоков.