Маркес се опасява, че отпадането му може да има голямо влияние върху шампионата

Шампионът в MotoGP Марк Маркес сподели, че отпадането му в Гран При на Великобритания на Силвърстоун може да има сериозни последствия върху битката в първенството. Надпреварата бе 12-и кръг от шампионата на най-бързите мотори, където водач вече е Андреа Довициозо с Ducati, който спечели състезанието.
Дови записа четвъртата си победа за сезона и оглави подредбата за втори от началото на 2017 г. Той има 9 точки аванс пред Маркес. Кошмарът за защитаващият титлата си Маркес от екипа на Repsol Honda дойде в 14-ата от общо 20 обиколки, докато заемаше третата позиция зад Валентино Роси и Довициозо.
„В момента, в който трябваше да спра, не мислех за това, което се случи и причината, а за класирането в шампионата, каза Маркес. – Малкото предимство, което имахме преди състезанието – никой не иска то да се стопи по този начин.
В крайна сметка се случва. Двигателят работеше перфектно, но изневиделица, когато излязох на правата просто се счупи. Това беше нов двигател и е важно да разберем какво се случи с него.“