ФИМ награди шампиони и призьори за 2019 г. в MotoGP

Снощи, след последния старт от шампионата MotoGP, ФИМ награди призьоори и шампиони. Това стана на традиционната церемония. Централно място заеха тримата най-бързи във висшия клас. Това са Марк Маркес (Repsol Honda), Андреа Довициозо (Ducati Team) и Маверик Винялес (Monster Energy Yamaha MotoGP). Маркес повече от всички бе в центъра на вниманието, когато получи трофея си в MotoGP, след поредния сезон на рекордни и след 8-ата световна титла.

Домакините на наградите за 2019 г. бяха Гавин Емет и Марина Лоренцо. Изпълнителният директор на Dorna Sports Кармело Еспелета и президентът на ФИМ Хорхе Виегас присъстваха, за да представят наградите на всички победители през този сезон.
Най-младият осемкратен световен шампион Маркес взе рекордния си трофей в  MotoGP. Това стана заедно с брат си, световния шампион в Moto2 Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS) и световния шампион Moto3 ™ Лоренцо Дала Порта (Leopard Racing) след невероятните им сезони.

Първите трима в първия сезон на Световната купа на ФИМ Enel MotoE, също получиха награди. Това са носителят на купата Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE), заедно с подгласниците Брадли Смит (One Energy Racing) и Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing).
Титлата за най-бърз пилот от независим отбор отиде при Фабио Куатараро (Petonas Yamaha SRT). Това стана след поредния му подиум за новобранеца на състезанието. Наградата за Новак на годината в MotoGP също беше връчена и на французина.
В Moto2 Новак на годината стана Фабио ди Джанантонио (MB Conveyors Speed ​​Up). Челестино Виети (Sky Racing Team VR46) взе това отличие в Moto3.

Наградата нов автомобил BMW M за най-добър квалификатор в клас MotoGP, отиде при Маркес за седма поредна година.

Екипът на Repsol Honda взе трофея за световната титла при тимовете в MotoGP. Honda взе титлата при конструкторите във висшия клас. Kalex взе трофея в Moto2, а Honda в Moto3.
Победителят в Red Bull MotoGP Rookies Cup е Карлос Татай. Шампион в Idemitsu Asia Talent Cup бе Шо Нишимура. Трофеят в British Talent Cup  взе Скот Огден. Тези млади шампиони също бяха аплодирани за отличните сезони, които направиха.

Наградени бяха и първите трима в световното първенство на ФИМ CEV Repsol Moto3 Junior.

Това са шампионът Джеръми Алкоба, Тотой и впечатляващият новобранец Хавиер Артигас. Всъщност, Артигас взе първи подиум в кариерата си в Moto3, няколко часа по-рано, като направи страхотно състезание във Валенсия.
Тази година от Гран при се оттегли Хорхе Лоренцо (Repsol Honda). Петкратният световен шампион ще бъде обявен за легенда на MotoGP.