Enel MotoE: Кои пилоти ще карат в Световната купа за 2020 г.

Обявиха състезателите, които догодина ще карат в Световната купа на ФИМ Enel MotoE. Това са 18 пилоти от 12 страни. Те ще се борят за титлата през 2020 г.
Сред тях е първият носител на Световната купа от тази година – Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE). Той ще зе бори за защита на трофея. В списъка са вторият в класирането Брадли Смит  (One Energy Racing) . Третият – Ерик Гранадо (Avintia Esponsorama Racing) също остана в шампионата.

Ще има обаче много нови лица и имена, които ще се състезават през 2020 г.

Новаците, дошли от различни шампионати са шестима. Сред тях са победителите в Гран При Жорди Торес (Join Contract Pons 40) и Доминик Агеретер (Intact GP). Другите са Лукас Тулович (Tech 3 E-Racing), Томасо Маркон (Tech 3 E-Racing), Алесандро Законе (Trentino Gresini MotoE) и Хавиер Карделус (Avintia Esponsorama Racing) от Moto2 и от европейския Moto2 шампионат в CEV Repsol на ФИМ.
Хектор Грацо пък напуска шампионата, за да кара пълен сезон в Moto2 през 2020 г.