Дани Цанков и M6 Yamaha Racing с първо място в гръцкия мотокрос шампионат

Дани Цанков спечели състезанието в клас МХ65 в третия кръг от шампионата на Гърция по мотокрос. Пилотът на M6 Yamaha Racing беше безапелационен в представянето си като записа победи и в двата манша и актив от 50 т. Това съобщава сайтът Riders.Live.

Николай Малинов с КТМ остави за седмица четиритактовата си машина в клас МХ2 и участва в класа на най-големите МХ1.

В първия манш пилотът на Kippen MX Racing завърши на второ място, а във втория манш видя карирания флаг на третата позиция. Това му отреди трето място на подиума в общото класиране с актив от 42 т.
В клас МХ Николай Мутафчиев (Панчо рейсинг) с Kawasaki записа две десети места в двата манша и завърши уикенда на девето място в общото класиране с 22 т.
Този уикенд е първото състезание за сезона в България. Това е мотокросът от BMU европейския шампионат – втори кръг. Той ще се състои на мотополигон “Горна Росица” край Севлиево. Очакват се да стартират над 100 състезатели от България, Румъния, Гърция, Сърбия, Северна Македония и др.