България поведе в класирането на ИЕШ по мотокрос със 125 т.

Състезанието бе на трасето край Гевгелия в Македония и участваха пилоти от шест страни. Нашите момчета постигнаха победи в 6 класа, като повечето са двойни (в двата манша). Само в МХ3 първото място не е за български кросист.
При най-малките 65 куб. см  пълно надмощие имаше Христос Сулос (Монтана моторспорт) с КТМ, който спечели и двата манша. На подиума стъпиха Алин Градинару (Рум) и Димитриос Туразидис (Гър), а нашият Пламен Колев остана четвърти. В този клас Алекс Димитров е 6-и, а Георги Тотев – 7-и.
В клас 85 куб. см Майкъл Иванов (Троян Мотор Спорт) с КТМ отново бе безапелационен и прибави още един трофей към богата си колекция. Втори стана Георги Георгиев със Suzuki, който бе след майки и в двата манша. Ивелин Манев зае 5-ото място, Мирослав Чанков  е 8-и, а Кристиан петков – 10-и.
Георги Гочев (Крейзи Фокс Варна) с Honda триумфира в МХ2 Junior, като направи страхотно каране. В първия манш той падна, но от 23-о място успя да финишира втори. Във второто бягане бе недостижим  и заслужено спечели победата. На следващите места в класирането са Кристиан Ангелов (6-и), Кристиан Кръстев (8-и), Алекс Гълъбов (11-), а Борислав Стоименов и Иво Гълъбов съответно 13-и и 14-и.
В МХ2 без малко подиумът да бъде изцяло български. Двата манша спечели Тодор Тотев (Литекс Ловеч Моторспорт) с Honda, следван от Георги Гочев с трето и второ място. Пети остана Теодор Тотев, а 10-и и 11-и са Калоян Илиев и Кристиан Кръстев.
В клас МХ1 безапелационен бе Николай Куманов (Литекс Ловеч Моторспорт)  с Yamaha, който победи и в двата манша. За съжаление тук на подиума нямаше друг български кросист. Затова пък в клас МХ3 имаше двама – Антон Найденов (Yamaha) и Юлиан Райчов (Kawasaki), но те заеха съответно второ и трето място. Първото бе за Димитрас Керамидас (Гърция). Мирослав Христов и Николай Ангелов станаха 5-и и 6-и, а Теа Маркова и Димитър Милешки станаха 10-и и 11-и.
Не само подиумът, а и до четвърто място бяха само български пилоти при четириколките – MX ATV. Победата спечели Маргарит Маргаритов, а втори стана Георги Усачев, двамата от Крейзи Фокс Варна, двамата със Suzuki. Трети бе Мартин Аламуров (Can Am), следван от Мая Найденова (Yamaha), а 6-и стана Александър Костадинов със Suzuki.
Вторият кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос е на 5 юни в Молдова.