Чой, Драганов и Христов с по три победи за сезона в НШ по мотоциклетизъм на писта

Трета поредна победа от 3 старта в Републиканския шампионат на писта, който този уикенд се провежда в памет на Димитър Калчев, записаха Мартин Чой от МСК “Еко БМВ Моторад МС77” с БМВ в Superbike, Павел Драганов от ПСК “Хела Мотор Спорт” с “Honda” в клас F 600 и Пламен Христов с “Аprilia” от МСК “Плевен” в SP 125.

На летищен комплекс “Долна Митрополия” край Плевен в Superbike Чой поведе колоната още в първата обиколка и не позволи до края да бъде застигнат от втория Иван Грозев от ПСК “Хела Мотор Спорт” с БМВ и Милен Георгиев от “СБ Мото Рейсинг тийм” с “Yamaha”.При 125-кубиковите Пламен Христов с “Aprilia” от МСК “Плевен” беше значително по-добър от началото до края на надпреварата от съотборниците си Боян Петров и Димитър Христов със същите мотоциклети.

В SP 300 успех постигна Арес Бенджик от Турция с “Yamaha”, след като фаворитът и победител от първите два кръга Жулиета Апостолова ПСК “Хела Мотор Спорт” с “Kawasaki” падна няколко обиколки преди финала и завърши едва 4-та. Втора е Геновева Кънева от МК “Боляри”с “Yamaha”, а трети Лорен Венков от СМК “Въжаров Рейсинг Тийм” също с “Yamaha”.

Павел Драганов от ПСК “Хела Мотор Спорт” с “Honda” отново измина най-бързо 10-те обиколки в F 600, а след него останаха Михаил Иванов от “Еко Рейсинг БМВ Моторад България” с “Honda” и Асен Лилов от “Еко Рейсинг БМВ Моторад България” също с “Honda”.

Втори успех през сезона записа Валентин Георгиев от МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” със “Suzuki” в клас F 1000, който изпревари Велислав Марков от “НСА Моторспорт” с “Kawasaki” и Цветелин Пенчев от МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” с “Yamaha”.

В клас Supersport 600 Пламен Петров от “Хела Мотор спорт” с “Yamaha” взе победата пред Васил Кичуков от “АИТ Рейсинг тийм” с “Yamaha” и Александър Александров от “СБ Мото Рейсинг тийм” с “Kawasaki”.

В стартовете от Европейския шампионат по Супермото в класовете SM Junior 65 и 85 титлите са за състезатели от чужбина.

При 65-кубиковите най-бърза по трасето беше Елена Петришина от Русия с “Husqvarna”, следвана от своя сънародник Алексей Гуядинов с с “Husqvarna” и Полина Иванова от СК “Киппен МХ Рейсинг тийм” с “Kawasaki”.

При 85-кубиковите пръв финишира Джани Каторк от Франция с КТМ, пред Живко Иванов от “Елхово Рейсинг клуб” с КТМ и пред своя сънародник Матео Бурсийон с “Husqvarna”.

В SM Open над всички беше Майкъл Иванов от “АИТ Рейсинг тийм” с “Husqvarna”, а след него се наредиха Веселин Иванов от МСК “Плевен” с “Honda” и Александър Лятишев от Русия също с “Honda”.

В клас S3 победата е за Иван Мошин от Русия с “КТМ”, а в Senior – за Александър Лятишев от Русия с “Honda”.

Класиране в 3-ия кръг от РШ писта:

SP 1251. Пламен Христов – МСК “Плевен” – “Априлия”2. Боян Петров – МСК “Плевен” – “Априлия”3. Димитър Христов – МСК “Плевен” – “Априлия”

SP 3001. Арес Бенджик – Турция – “Yamaha”2. Геновева Кънева – МК “Боляри” – “Ямаха”3. Лорен Венков – СМК “Въжаров Рейсинг Тийм” – “Ямаха”

F 6001. Павел Драганов – ПСК “Хела Мотор Спорт” – “Хонда”2. Михаил Иванов – “Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм” – “Хонда”3. Асен Лилов – “Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм” – “Хонда”

F 10001. Валентин Георгиев – МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” – “Сузуки”2. Велислав Марков – “НСА Моторспорт” – “Кавазаки”3. Цветелин Пенчев – МСК “Камикадзе Рейсинг Тийм” – “Ямаха”

Superbike1. Мартин Чой – МСК “Еко БМВ Моторад МС77” – БМВ2. Иван Грозев – ПСК “Хела Мотор Спорт” – БМВ3. Милен Георгиев – МСК “СБ Мото Рейсинг тийм” – “Ямаха”

Supersport 6001. Пламен Петров – ПСК “Хела Мотор Спорт” – “Ямаха”2. Васил Кичуков – “АИТ Рейсинг Тийм” – “Ямаха”3. Александър Александров – МСК “СБ Мото Рейсинг тийм” – “Кавазаки”

Класиране в ЕШ СуперМото:„

SM Junior 651. Елена Петришина – Русия – “Husqvarna”2. Алексей Гуядинов – Русия – “Husqvarna”3. Полина Иванова – СК “Киппен МХ Рейсинг тийм” – “Kawasaki”

SM Junior 851. Джани Каторк – Франция – КТМ2. Живко Иванов – “Елхово Рейсинг клуб” – КТМ3. Матео Бурсийон – Франция – “Husqvarna”

SM Open1. Майкъл Иванов – “АИТ Рейсинг тийм” – “Husqvarna”2. Веселин Иванов – МСК “Плевен” – “Honda”3. Александър Лятишев – Русия – “Honda”

S31. Иван Мошин – Русия – КТМ2. Радостин Михайлов – “Киппен МХ Рейсинг тийм” – КТМ 3. Арес Бенджик – Турция – КТМ

Senior 1.Александър Лятишев – Русия – “Honda”2. Владислав Димитров – СК “Тийм гис” – КТМ3. Бисер Асенов – “НСА Моторспорт” – “Кавазаки”