Състезателите на “Хела Мотор спорт” доминираха в 9-ия кръг на НШ на писта

Състезателите на “Хела Мотор спорт” доминираха в 9-ия кръг на Републиканския ни шампионат на писта на летищен комплекс “Долна Митрополия” край Плевен, след като взеха 3 първи, две 2-ри и едно 3-то място.

Победите са за Иван Грозев в клас Superbike с БМВ, Иван Костадинов във F 1000 с “Кавазаки” и Жулиета Апостолова в SSP 300 с “Кавазаки”, вторите места – за Йоан Георгиев F 1000 с “Кавазаки” и Пламен Петров в SSP 600 с “Ямаха”, а третото – за Павел Драганов във F 600 с “Триумф”.

Двойна победа записа и тимът на “Еко рейсинг БМВ Моторад България”, след като АсенЛилов и Михаил Иванов (и двамата с “Хонда”) завършиха първи и втори във F 600.

Победи в 9-ия кръг записаха още Пламен Христов от МСК “Плевен” с “Априлия” в SP 125 и Васил Кичуков от “АИТ рейсинг тийм” с “Ямаха” в SSP 600.

В стартовете от Републиканския шампионат по Супермото отборът на “Киппен МХ рейсинг тийм” взе две 1-ви места – Радостин Михайлов в клас S 3 и Полина Иванова при 65-кубиковите.

При 85сс първи е Живко Иванов от “Елхово рейсинг клуб“ с КТМ, а в – Open Веселин Иванов от МСК “Плевен” с “Хонда”. Състезанието премина под непрестанен дъжд, което не попречи на пилотите да покажат най-доброто от себе си.

Класиране в 9-ия кръг на РШ писта:

SP 125

1. Пламен Христов – МСК „Плевен“ – „Априлия“

2. Димитър Христов – МСК „Плевен“ – „Априлия“

3. Павлин Петров – “Зедмото” – „Априлия“

SSP 300

1. Жулиета Апостолова – „Хела мото спорт“ – „Кавазаки“

2. Лорен Венков – “Въжаров рейсинг тим” – “Ямаха”

3. Геновева Кънева – МК “Боляри” – “Ямаха”

F 600

1. Асен Лилов – “Еко рейсинг БМВ моторад България” – “Хонда”

2. Михаил Иванов – “Еко рейсинг БМВ моторад България” – “Хонда”

3. Павел Драганов – “Хела мотор спорт” – “Триумф”

SSP 600

1. Васил Кичуков – „АИТ рейсинг тийм“ – „Ямаха“

2. Пламен Петров – „Хела мото спорт“ – „Ямаха“

3. Марио Ашминов – “СБ мото рейсинг тийм” – “Кавазаки”

F 1000

1. Иван Костадинов – „Хела мотор спорт“ – „Кавазаки“

2. Йоан Георгиев – „Хела мотор спорт“ – „Кавазаки“

3. Цветелин Пенчев – “Камикадзе рейсинг тийм” – “Ямаха”

Superbike

1. Иван Грозев – “Хела мотор спорт” – БМВ

2. Милен Георгиев – “СБ мото рейсинг тийм” – “Ямаха”

3. Красен Кънчев – МСК “БГ Пауър” – БМВ

Класиране в РШ Супермото:

SM Junior – 65 сс:

1. Полина Иванова – “Киппен МХ рейсинг тийм” – “Кавазаки”

2. Божидар Иванов – “Киппен МХ рейсинг тийм” – “Кавазаки”

3. Марио Георгиев – МСК “Ябланица МХ” – “Кавазаки”

SM Junior -85 сс:

1. Живко Иванов – „Елхово рейсинг клуб“ – КТМ

2. Никола Досев – “НСА моторспорт” – КТМ

3. Христо Сергиев -“НСА моторспорт” – КТМ

S 3:

1. Радостин Михайлов – „Киппен МХ рейсинг тийм“ – „Кавазаки“

2. Живко Иванов – „Елхово рейсинг клуб“ – КТМ

3. Павлин Първанов – МСК “Плевен” – КТМ

SM Open:

1. Веселин Иванов – МСК “Плевен” – “Хонда”

2. Славомир Иванов – МСК “Севлиево” – “Сузуки”

3. Людмил Александров – “Тони МХ Рейсинг” – КТМ