Синът на президента на FIA Бин Сулайем загина в атастрофа

Сейф Бин Сулайем, синът на президента на FIA Мохамед Бин Сулайем, загуби живота си при пътен инцидент в Дубай.
Трагичната новина беше потвърдена от FIA, но няма да има повече изявления от организацията. Посочва се, че президентът е поискал поверителност.
Младият Сейф Бин Сулайем е последвал баща си в страстта към автомобилите и моторсните спортове. Той дори е участвал в надпревари като пилот на състезателен автомоби.
Той се състезава в шампионата на Формула 4 на ОАЕ през 2016–2017 г., където са стартирали и бъдещите пилоти от Формула 1 Логан Сарджънт и Оскар Пиастри. Сейф Бин Сулайем регистрира няколко седми и осми места в състезания на пистата Яс Марина, въпреки че впоследствие не преследва състезателните си амбиции в международен план.
Бившият рали шампион Мохамед Бен Сулайем беше избран за президент на ФИА през декември 2021 г. Той помогна много за преструктурирането на организацията.