Ели Томак и Джет Лоурънс спечелиха втория старт от първенството по суперкрос в Хюстън

Ели Томак с Kawasaki спечели надпреварата в клас 450 SX от втория кръг на AMA Supercross Championship в Хюстън. Томак стигна до победата като изпревари Дилън Ферандис с Yamaha и Джъстин Брайтън  с Honda. Купър Уеб с KTM и Кен Роксен  с Honda затвориха първата петица в класирането. Победителят в първото състезание за сезона Джъстин Барша с GASGAS финишира на 9-та позиция.

След първите два кръга лидер в генералното подреждане е Барша с 40 точки, втори само с точка пасив е Ферансис – 39 т., а трети с изоставане от 2 точки е Брайтън – 38 т.

В клас 250 SX първа победа за сезона записа Джет Лоурънс с Honda. Втори финала пресече Колт Никълс  с Yamaha, а трети се нареди Кристиан Крейг също с Yamaha. Топ 5 допълват Майкъл Мосмън с GASGAS и Джо Шимода с Kawasaki.

В генералното подреждане водач е Крейг с актив от 47 точки, следван от Никълс с 44 т. и Лоурънс с 43 т.